Pogledaj jedan post
Old 29.06.2009., 22:05   #82
aaaw bublica kako kaze kem pogledaj po ostalim temama a za nabavku odjece i bolji ormar predlazem sljedece: popricaj s mamom i objasni joj da ti vise sama ne kupuje odjecu jer bi htjela izgraditi svoj stil i poceti sama nabavljati odjecu za njega pa da umjesto da ti sama kupi povede tebe u kupovinu da skupa birate

ne znam jesi iz zg ali ako jesi avenue mall ti je super za sve pregledati na jednom mjestu, city centar i sl...recimo tamo imas new yorker, to je shop s modernom odjecom za mladje cure kako si ti, a i stalno je nesto na snizenju tako da se moze super proci...(i sigurno ima stvari za kombinirati s tim balerinkicama i imas i tenisice kao starke ali jeftinije i tak neke sad moderne stvari...emo kako bi ja rekla )...od drugih shopova koji su mi super su i terranova, tally weijl, zara...

uglavnom kada rijesis da mama prestane kupovati za tebe i da sama biras stvari ce moci krenuti u zeljenom smjeru (trebat ce vremena da se mama navikne na to ali ja sam svoju istrenirala pa mozes i ti )

iduca stvar koju napravis je da dobro promislis kakav stil zelis nositi, kakve ti se stvari svidjaju i kako bi htjela da to izgleda u buducnosti pa si onda napravis popis svih stvarcica koje bi voljela imati i koje su tvoj stil...mozes si podijeliti popis recimo na gornji dio (majice, veste), donji dio (hlace, suknje), ostalo (haljine, jakne..), cipele, torbe, dodatke (nakit i ukrasi za kosu, carape itd.)...razmisli sto bi ti za pocetak ti najvise trebalo i kako u malo stvari vec ostvariti neki stil. ovo planiranje je bas vazno da bi u tome uspjela jer kupovanje na pamet cesto zavrsi sa stvarima koje se nemaju s cim kombinirati a novaca vise nema za jos nesto. i kad planiras planiraj za pocetak s nekim osnovnim stvarima koje ce se sve moci medjusobno kombinirati (pa ces moci imati vise kombinacija sa manje stvari)....

recimo za pocetak mozes si zapisati: 2 para hlaca/traperica(sto je vec tvoj stil), 4 majice kratki rukavi/top (sad su snizenja po trgovinama pa se isplati pogledati), 1 ili 2 majice s dugim rukavima koje ce se nositi na ove majice s kratkim rukavima (recimo ona s kapuljacom i ciferslusom, ili vesta...koji ti je vec stil ali glavno je da se moze nositi na majice koje si isto isplanirala, a da se vide kad je majica otkopcana, tako imas vise kombinacija)...zatim 1 tenisice (recimo starke - cak ne moraju biti original, imas u deichmannu super tenki sto izgledaju skroz ko starke a 80-90 kn su ti...i dobra je kvaliteta), 1 torba (da ide na sve drugo sto si odabrala i zamislila kao svoj stil u buducnosti).....te onda jos alternativno nakit i sl. dodaci....

jos jedna stvar koja ti moze pomoci u toj pocetnoj nabavci garderobe kad se ne moze puno tog nabaviti a zeli se poceti nositi sto prije - odredi si najdraze boje i drzi ih se..ili ako kupujes kupuj boje koje idu s tim bojama....npr. najdraza boja ti je ljubicasta...uz ljubicastu mozes kupovati i pretezito crne stvari najvise...a uz to jos ponekad ubaciti jos neki crveni detalj ako tu boju isto volis ili nesto drugo sto bi bilo u skladu...no vecinu stvari nabavljas u temeljnoj boji - crnoj, plus omiljena boja.


sorry na dugom postu ali htjela sam pomoci jer znam kako je tesko izgraditi garderobu iz nicega nadam se da ce savjeti biti korisni


p.s. ovo kaj ti mama kupuje zvuci idealno ajd prodaj meni te kjutaste sidraste, rozaste stvari pa ces imati para za modernu robicu
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom