Pogledaj jedan post
Old 04.09.2011., 22:47   #18
Quote:
Jeti kaže: Pogledaj post
Pa malo me brine ta potrosnja, jer sad vozim smecaru 1.9tdi od 90ks koji trosi kao Alija Sirotanovic.
Za iste novce moze se dobiti recimo Sportage 1.7dizel, koji znatno manje trosi. Ako sa umjerenom voznjom mogu prelaziti 100km sa 10l bio bih zadovoljan, sve preko mi se ne svidja.
Vozio sam takav Rav4 nekoliko dana. Uglavnom, u gradu potrošnja neće ići ispod 11 litara. U velikim gužvama i sa klimom prelazi 12 litara. Ali to je u granicama normale za auto tih dimenzija.
Primjer je Nissan Qashqai koji sa 2.0 motorom, ali sa 18 ks manje, troši litru i pol više.

Ako voziš otvorenom cestom, spustiti ga možeš na 8 litara. Ali to je vožnja u 6. brzini cca 80-90 kmh i par preticanja.

Kada kombiniraš grad, autoput (cca 150 kmh) i malo otvorene ceste potrošnja bi bila oko 9-10 litara.

Ali ako ga kupiš biti ćeš razočaran potrošnjom. Ipak prelaziš sa štedljivog dizelaša na SUV od 1500 kg sa benzinskim motorom. Više neće biti šaltanja na 2500 okretaja. Sada kad ćeš trebati maksimum, tjerat ćeš ga do 6000 okretaja, što je normalno za takve benzince, ali tada potrošnja raste i raste.

Zato rađe uzmi Sportage dizel kojeg si naveo u postu.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline