Pogledaj jedan post
Old 19.06.2009., 09:19   #90
Quote:
andreazd kaže: Pogledaj post
avioni su dosli ujutro, ne sican se koja ura, ali puklo je tako da su od detonacije otvorila vrata od portuna na zgradi na bilom brigu, di san tada živija, "sas"-ova (sivi dom), malo iznad kasarne "konjušnice". ma mislin da je bilo rano, a ko ce znati , spava san u sklonistu. nije navodno bilo pušaka za sve koji su se javili. nakon toga su nas sve pozvali u gradski bataljun, cilu moju ekipu...sve mulci 17-19 godina...ja san otiša na Ploču. neki od moje klape na "vodovod". bilo je veselo.
He,he istina stari,tek su nakon toga 21.09 1991 poceli primati nas "mulce" bez odsluzenog vojnog roka u tzv "JNA", i slati na prve polozaje,(puske su bile na kapaljku)mada smo cilu godinu nocu cuvali straze pri mjesnim zajednicama a ujutro pravac skola ,i prepricavanje sto se dogadjalo tokom noci.Pogotovo je bilo frkovito u zimu 1991,u drugom mjesecu kad je trebao biti navodni drzavni udar,ja sutra odgovaram matematiku za 2,profesor srbin ,a ja njemu " ajme profesore nisam se stigao spremiti cilu noc sam pusku cistio,sjedi dole 1" ...kaze Ilija na ekavici(posli na maturi ga nisam vidio)
Ja sam imao "sricu" pa me primili ranije u 8 misecu ,prvo me odbijali dva puta i kad sam rekao ok sutra idem za Vukovar, i prime me ,(imao sam iskustva s oruzjem ,trenirao streljastvo cili zivot) i tako postanem "killer" s snaiperom ,mulac od 18 god,ja pun sebe ,Rambo mi nije do kolina ,.....dok nije prvi suborac dobio metak u glavu......
Andrea mislim da se znamo, dugo se nismo vidili (ako si ti to) mislim da smo dijelili kruh nas svagdasnji navijajuci za Zadar ...
vonpauluss is offline  
Odgovori s citatom