Pogledaj jedan post
Old 09.06.2011., 02:23   #33
Pomice se i Ascendent, unatrag, kao i sve drugo u konverznim progresijama.

Konverzne progresije se temelje na istom nacelu kao i "normalne" sekundarne progresije, samo, za razliku od "normalnih", idu u suprotnom smjeru - unatrag u vremenu i prostoru. Prema tome, bas kao i ta moja "retrogradna a direktna" Venera, i sve ostale planete se krecu, samo one koje su bile u direktnom kretanju svo to vrijeme prije mog rodjenja, recimo, za njih vidimo da se, u smjeru pracenja konverznih, krecu, naravno, retrogradno (kao npr. moj konverzni [direktni!] Merkur: 31. svibnja je bio, recimo, na 3 Ca, 1. svibnja na 7 Ta, 20. travnja na 15 Ar itd.).

Neki astrolozi upotrebljavaju konverzne progresije u tandemu sa "normalnima" pri predikciji, ali razlika je navodno u tome sto one vise karmicki djeluju (sto god to znacilo ), dok je energija ovih normalnih nama prepoznatljivija na svjesnoj razini, i tako to. Nista vise ne znam o tom, tek sam ih pocela proucavati, pa otud i moje pitanje, koje je sigurno jedno od prvih pitanja vezanih uz te konverzne progresije (nekako logicki...)!

Isto tako, kazu da se cesto (i pomalo misticno , navodno) desi da se tema koju daje kombinacija neke dvije planete u odredjenoj godini zivota vidi/dogodi "i na jednoj i na drugoj strani", tj. vidi se i u normalnim i u konverznim progresijama u istoj godini zivota jedinke.

Npr. meni je u mojoj 30.-oj godini zivota progresivno SO napravilo sekstil na natalni JU, a u konverznima mi je iste godine konverzno progresivno SO napravilo konjunkciju na moj natalni JU. To je bila godina u kojoj sam se udala za stranca (muz - SO, stranac - JU). I tako postala legalna (JU) u stranoj zemlji (natalni JU u 9. kuci). Moj vanjski status se popravio stupanjem u brak (natalno SO u 10. kuci).

U mojoj 38.-oj godini zivota, stanje je obrnuto: u normalnim progresijama, progresivno SO cini sekstil na progresivni JU, a u konverznima, konverzno progresivno SO cini konjunkciju na konverzni progresivni JU.

I tako... ali kako tumaciti to moju konverznu rx Veneru? Isto kao i retrogradaciju inace? Uh...
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom