Tema: CCSVI
Pogledaj jedan post
Old 27.02.2012., 01:03   #47
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sad sve to proučavati, ali logika je jasna - ako ne jedeš nikakve ugljikohidrate, ni mahunarke, ni krumpir, ni žitarice... to znači da u svakom obroku imaš jaje, meso ili ribu. Kad se sve to zbroji (i maslinovo ulje), sasvim sigurno prelazi 20 grama dnevno (a na Swankovim stranicama kažu ne više od 15). Samo jedan žutanjak ima 5 grama zasićenih masnoća. Znači za doručak dva jaja, to je 10g, za ručak odrezak od tune cca 150g - to je oko 12g zasićenih i već si na 22, a još nisi ni na večeri, piletina i puretina imaju 8 grama zasićenih masnoća na 100 grama. Evo samo da jedeš jedno jaje za doručak, 100 grama tune za ručak i 100 grama piletine za večeru, pojeo si 21g zasićenih masnoća (a to i nije dovoljno hrane), bez da se tu još ukalkulira ulje i orašasti plodovi, a cilj je ne prelaziti 15 grama dnevno, a od povrća i voća ne možeš dobiti dovoljno energije, ni ugljikohidrata, ni proteina.

Osobno, da mi život ovisi ne bih mogla jesti meso (ili ribu ili jaja) tri puta dnevno.
Jaja nisam jeo već devet godina. Nemam svoje koke koje hranim sa chia sjemenkama. Niti proteinčeki iz jaja mi ne odgovaraju. Energije imam i previše,obzirom na moju dob i dužinu trajanja bolesti. Prije svega je važno znati da je bitan odnos unešenih višestruko nezasičenih masnih kiselina, mono nezasičenih kiselina i zasičenih masnih kiselina.Recimo ja dnevno unosim minimum 7 gr čiste EPA i 4gr. čiste DHA i 1,7 gr. čiste GLA i to su djelotvorne potencije za muškarca iznad 100kg. Nije spasonosna brojka od 20 gr maksimalne količine unosa zasičenih masnih kiselina ako se ne sagledava unos količina ostalih nezasičenih masnih kiselina.Moje iskustvo uzimanja aktivnih supstanci putem ulja daje mi vrlo dobre rezultate .Djelovanje nezasičenih masnih kiselina na Mmp- 9 osjećam u vrlo kratkom vremenu poslije obroka.Paralelno se povečava Pg1 i Pg3 i simptomi mi se bitno ublažavaju.
http://www.hindawi.com/journals/ad/2011/134592/
Ulja mi čine cca 50% unjetih kalorija. Ugljikohidrati koje unosim su integralni i bez glutena cca 30 %.15%kalorija mi otpada na bjelanćevine iz riba ili krtog mesa( pureći ili pileći file grilani ili pirjani bez ulja).Jedem obilje zelenjave lešo ili sirovo što zahtjeva dosta mononezasičene masne kiseline u formi maslinovog ulja koje mi je vrlo važno utimati radi topivosti vitamina koji se jedino na taj način mogu resorbirati u organizmu.
Nitko nije kreten da bi sam sebe zlostavljao na način na koji ti radiš projekcije prehrane.

Onaj koga interesira liječenje MS-a putem hrane taj sigurno mora htjeti znati što i zašto to radi i mora upotpuniti razinu svojeg znanja i iskustava iz dotičnog načina liječenja da bi mogao o istom konverzirati o temi. Ne radi se o SF temi.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom