Tema: Ayahuasca
Pogledaj jedan post
Old 26.05.2013., 16:44   #94
Pozdrav svima!
Odlucio sam se registrirati na forum.hr da podijelim svoje iskustvo s uciteljicom biljkom Ayahuascom. (ili napitkom)
Nedavno sam proveo 5mjeseci u Juznoj Americi, od cega skoro 2mjeseca u Peruu, uceci od Ayahuasce uz vodstvo samana. Ili u Peruu ih zovu 'curranderosi' sto znaci 'iscjeljitelji'. Prvih mjesec dana proveo sam u jednom retreat centru blizu Iquitosa, gdje sam bio na specijalnoj dijeti sa jos 2 biljke osim ayahuasce, i posebnoj prehrani, koje dobijete ovisno s kojom namjerom dodjete. A moja je upoznati sebe, i potencijale svoje duse.
Ayahuasca se vecinom radi od 2 biljke, kao sto je ovdje vec navedeno ayahuasca ili banisteriopsis lijana, MAO-i , koja sluzi da bi se aktivirao DMT iz psychotrie viridis ili chakrune. Ayahuasca je sama po sebi jaki purgativ, u amazoni je zovu i 'la purga'. Ona cisti, sve toksine iz tijela, nekad zaostale i 10ak godina i vise, kroz povracanje ili proljev. Vrlo rijetko se zapravo izbacuje hrana. U centru u kojem sam bio ceremonije su bile 5 dana u tjednu, a nekad i svaki dan. Tako da sam u mjesec dana bio na 20ceremonija. I u drugom mjesecu na jos 10. Sto se tice okusa ayahuasce, mogu reci da je to nesto najgadnije sto sam ikad probao u zivotu, a s vremenom postaje sve gore! Od 20 ceremonija povracao sam na skoro svima i jurio na wc. Nekima manje nekima vise. Sto nije sprijecilo veliko ucenje. Iskustva su vrlo razlicita. Dobijete ono sto trebate, a ne ono sto zelite. Vrlo rijetko je oboje isto.
Po mome osobnome iskustvu, Ayahuasca je zivi duh, osjetio sam kako ulazi u moje energetsko polje i skenira i trazi u tijelu napetosti i blokade, i onda pocne ili fizicko ciscenje, ili istovremeno fizicko ciscenje koje donosi slike ili poruke iz zivota, iz nase vlastite osobnosti, onih dijelova nase sjene i tame u koje nismo htjeli gledati, kako nase misli utjecu na nase odnose, partnere, bliske ljude, i na nas zivot. Nevjerojatna je jasnoca i bistrina kojom to na Ayahuasci mozemo vidjeti. Nakon nekoliko ceremonija, uspostavlja se sve bliskiji odnos sa duhom Ayahuasce, i sa razine osobnosti, na ucenja drugih vrsta, o povezanosti s cijelim covjecanstvom, kozmosom, majkom Zemljom, moguca su sjecanja na prosle zivote, kontakti s duhovnim bicima, cesta su i iskustva drugih civilizacija, "vanzemaljaca", paralelnih dimenzija. Otvara se jedno ogromno beskrajno polje potencijala za ucenje i inspiraciju. Osobno sam dobio osjecaj, da smo tek na pocetku otkrivanja potencijala covjecanstva.
Kad ste uspostavili odnos s Ayahuascom, mozete postavljati pitanja i instantno dobijati odgovore na ta pitanja, vrlo precizno, npr. ako imate neki zdravstveni problem, ayahuasca vam moze tocno reci koje vjezbe da radite, sto da jedete, i sto u svom ponasanju da promjenite.

Ali nije sve tako bijelo i sjajno kao sto zvuci iz ovog mog iskustva! Postoji i mracna strana Ayahuasce- i rada s njom! Tako da jako vazno je da nadjete samana od povjerenja i da slusate svoj unutarnji osjecaj. U Amazoni rijetko se vodi puno brige o sigurnosti ljudi. I za nas "zapadnjacku kulturu" nisu samani iz divljine, slusao sam puno prica na svom putovanju, imao i vrlo razocaravajuce iskustvo s jednim samanom, s kojim sam isao u njegovo selo u dzunglu. Nama trebaju ljudi koji znaju komunicirati, koji znaju neke stvari objasniti, da bi uspostavili jedan ljudski kontakt sa samanom, a u sudaru razlicitih kultura to je najcesce nemoguce kad dodjete u susret sa samanima u divljini. Zato sam poucen iskustvom shvatio da su zapravo "retreat centri" , super stvar. Naravno i ovdje najbolje da idete na mjesta koja vam je vec neko preporucio. U "retreat centrima" obicno vode vise brige oko toga da vasa iskustva budu u jednom ugodnom okruzenju, kako bi mogli biti dovoljno opusteni i s povjerenjem koje je kljuc svega uci u iskustva.

Par mjeseci nakon povratka iz Amazone jos uvijek osjecam veliku jasnocu i novu snagu, inspiraciju. I pozitivne ucinke iskustava na svoj zivot.
Nakon naucenog slijedi jedan nimalo lagan zadatak a kljucan- a to je PRIMJENA! A primjena=promjena!


Eto, ako neko ima nekih dodatnih pitanja moze pitati----ili ovdje ili na pm.
tonantzin is offline  
Odgovori s citatom