Pogledaj jedan post
Old 13.03.2014., 02:00   #85
pitanje u vezi naslijeđivanja duga

pozdrav

supruga je nasljedila dug od pokojne majke. i naravno upoznati smo sa zakonom, i da je dužna podmiriti dug u visini naslijeđenog dijela. postoje 2 duga koji su u istoj banci, no nebitno. jedan dug je 28000 kuna, drugi 31000 kuna, u to sam ubrojao i kamate. prvi dug je od kredita, drugi od tekućeg.

između ostalog, tu je njezin polubrat koji je tražio nužni dio s toga dobio je 1/6, što mu pripada po zakonu. no banka dug nikad nije podjelila u kojim omjerima ga trebamo isplatiti.

moje glavno pitanje je, u kojem omjeru će to biti podjeljeno? prvo sam mislio da će naravno više ona platiti od brata s obzirom da je uno više toga naslijedila od njega.

e sad ono što me kopka, da li će oni ukupni dug gledati tako da će gledati visinu vrijednosti stečene imovine? ovo pitam zato jer njezin brat koliko god u toj 1/6 zvučalo malo naslijedio je daleko više od toga koliko je dug, jer imovine ima jako jako puno.

eto, ne znam kako bih bolje objasnio, nadam se da ste shvatili i da će mi netko pomoći jer sam sve živo prekopao trazeci odgovor.
pantene85 is offline  
Odgovori s citatom