Pogledaj jedan post
Old 25.03.2017., 23:15   #97
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Točno. Komplicirana je to jako situacija.

Rusi su užasno buntovan narod, naučen na autokraciju i socijalizam. I to je ok dok funkcionira. A to kod Rusa funkcionira.

Putin je došao na vlast u trenutku kada je Rusija bila u najgorem stanju u zadnjih 300 godina. Ekonomski uništena, demografski, socijalno, Čečenija praktički odcjepljenja, korupcija nenormalna, pobačaji skočili oko 1000%, rapidno odumiranje stanovništva od metanola, nezaposlenost...

u ovih 17 godina je stabilizirao državu. U to nema nikakvog spora. Daleko je to od nečega što bi trebala biti najveća država na svijetu s najvećim resursima. Ali je mila majka za ono što je bilo za vrijeme Jeljcina. Rusija bi po svim parametrima trebala plivati u novcu i imati daleko najveći standard. Oni imaju manji standard od mikrokneževina po svijetu, i država bez ikakvih resursa (Japan, Koreja, Singapur...)

Prvo su mu zamjerili lizanje s Kadirovim koji je za vrijeme Prvog čečenskog rata ubijao Ruse. Nadalje islamizaciju države, Moskva je danas puna muslimana kojih tamo do prije 20 godina uopće nije niti bilo. Peterburg isto. Kako gradovi tako i vojska. I dalje ogromna korupcija. Onda mu se prigovara neulaganje u ruska područja već podilaženje manjinama. Ulaže se u Čečeniju, Tatarstan, dok se sjever Rusije koji je etnički ruski zanemaruje. I dalje sveprisutna oligarhija.

Rusofili ne znaju ili zanemaruju činjenice da se Sibir puni Kinezima, da Kina ima tamo ekonomske zone i povlastice. Na Daleki istok se ne ulaže ništa. U Sibiru žive potomci Rusa koji su bili na bijeloj strani, onih monarhista kojima se gadi ova vlast.

Maksimalno se propagira sovjetski period, propaganda je stalna, onom dijelu Rusije koji mrzi komuniste se to niti najmanje ne sviđa. Pokušava se napraviti pomirba bijelih i crvenih, Rusi tvrde da je to uspjelo, iako nisam previše uvjeren.

Mislim da govoriš o Slavenskom savezu. To je bila organizacija koja je to tvrdila, pa su se manjine počele buniti nešto i nastala je zabrana. Ruske desničarske grupe se hvataju poput pasa po ulicama. Masu ih je po zatvorima, dijelom i svojom zaslugom, ali im se zabranjuje rad jer ne odgovara ''službenoj istini''. Čim se takne sovjetski period, odmah si fašist.
Slažemo se oko svega. Očigledno etnički Rusi nemaju za koga da glasaju pa većina i ne izlazi na izbore, a na izborima 2016. je ta izlaznost bila dosta manja nego 2011. Vidiš rezultate po regijama i sve je jasno
https://en.wikipedia.org/wiki/Russia...2016#By_region

Slažem se i za desničare da je i njihova zasluga što ih hapse, ali imam utisak da bi se tamo zabranila i stranka tipa SPO, DSS ili Dveri kao što sam naveo i to samo zbog kritika komunizma. Mogu samo da mislim šta bi bilo da poslanik kaže kako u neka područja nije ulagano zato što su uvek bila izrazito antikomunistička kao što je Obradović kod nas rekao aludirajući na zapadnu Srbiju i Šumadiju.
Lucho is offline