Pogledaj jedan post
Old 23.08.2017., 17:10   #56
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Aj se malo prisjeti profila tih koji su emigrirali, iskoristili veličanstvenu priliku... Sve redom liječnici, inženjeri, profesori... kao danas? Gledao si film "Ne naginji se kroz prozor"?
Je, bilo je i školovanih i uspješnih koji su otišli ,emigrirali i nikad se vratili jer ih nije interesirala četvorokatnica i image najvećeg baje u selu ali, koliko je tih? Možda 1%?


Usrani stan + lagodan život ili crnčiti ko pseto i ostaviti zdravlje na baušteli da bi u Muću ili Zmijavcima izgradio četverokatnicu? Samo izvoli.

Koliko se sjećam, nije bilo ništa neobično da npr, srednjoškolski profesor i žena mu radnica imaju usrani stan, auto, sagrade vikendicu, jednom godišnje odu na ljetovanje ili putovanje...
Loše se sjećaš. Jako loše... Stan su mogli dobiti partizani, kao i povlaštene kredite, koje je inflacija jela preko noći. Osim partizana su sve moguće povlastice uživali JNA-ovci. Ostali su se mogli jebat po pitanju auta, stana i vikendica. Često su se ljudi švercali s nekim čiji je član obitelji bio JNA-ovac u posebne dućane prepune svega i svačega, u koje su imali pravo ući samo JNA-ovci. Moj starci su diplomirani inžinjeri, ali nikad nisu htjeli u partiju, pa su najebali. Danas kad gledam na to, uzeo bi ja iskaznicu bilo koje stranke ako to znači lagodniji život.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Received Infraction