Pogledaj jedan post
Old 04.10.2017., 18:30   #63
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
jesi ti odgojitelj ili pedagog/neki drugi stručni suradnik?
kak to ide u vrtićima? meni je isto bezveze kad se odrasloj ženi roditelji/odrasli obrate s teta.
teta čuvalica, teta čistilica...
kak kažeš klincima da te zovu? za roditelje mi je jasno. odgojiteljica kuki (?), gospođa prezime, odgojiteljica prezime.
klinci isto? samo ime?
Nisam, tako da pojma nemam.

Klinci koje sam čuvala zvali su me imenom ili nadimkom.

Quote:
Jack kaže:
Kad sam ja bio klinjo ako dijete ne bi samostalno pozdravilo susjeda iz zgrade automatski je roditelj napomenuo nešto tipa 'a ne bi susjedu rekao 'dobar dan'?' ili nešto slično. Uglavnom, nije bilo šanse da ne pozdraviš susjede.
Meni je to bezveze. Hoćeš da se dijete pristojno ponaša prema ljudima, a nisi u stanju prema njemu biti dovoljno pristojan da ga ne opominješ pred strancima za pizdariju.

Ontopik, ako mi je dijete povjereno na čuvanje, naravno da ću reagirati na neželjena ponašanja.

Ako nije, ali mi radi nešto što mi se ne sviđa, također ću reagirati. Reagirala bih i da me frendičin dečko primi za sisu ili mi ide kopati po mobitelu, ne bih čekala da ona nešto kaže.

Ako je neko random dijete negdje, fućka mi se. Korigirala bih mu putanju da izletava na cestu.



Pozdravljam posvuda, obično pozdravljaju i mene, u životu nisam obratila pozornost na to tko je koga prvi pozdravio. Ideja da nekog ne pozdravljam jer sam starija pa je red da on mene pozdravi prvu užasno mi je glupa. Mislim da bi ljudima životi bili lakši i ljepši da se ne zamaraju glupostima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom