Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 11:34   #8
Yep, dobri dokumentarci, izgleda... šteta što mi je riknula zvučna...

Quote:
Molim te prosvijetli me kako su uspijevali micati i tako fino sklapati kamanje koje teži 10, 20, 30 tona i više.
... ima na Jubitu brdo praktičnih filmića na tu temu, a i puno je već napisano i na nekoliko tema o piramidama i eg. kulturi, ne da mi se sad linkat nit imam vremena... uglavnom poluge, oblići, koloturi i pijesak, ako se domišljato koriste, naizgled čine čuda...

Quote:
Pazi sad ovo, uz svu današnju tehnologij koju MI danas imamo bi bilo teško, gotovo nemoguće duplicirati, ili približno napraviti kao što su to radile stare civilizacije (a pazi sad ovo) koje nisu imale pismo, što su stručnjaci i potvrdili.

Znaći neka stara civilizacija koja ne poznaje pismo je u stanju izgradi građevinu koja se mjeri u stotinama tona, koje ostaje skoro netaknuto do današnjih dana i napravljeno takvom preciznošću (znači sklapanja kamenja jedan na drugog) da bi danas to teško ponovili.
... što možemo zaključiti nakon gledanja koje od epizoda iz serija Modern Marvels ili Big Bigger Biggest -trebaju li nam neki vanzemaljci kao objašnjenja za takve složene i grandiozne poduhvate ?

Quote:
A nisi se zapitao kako to da su plemena na posve drugim krajevima svijeta, koja očigledno nisu imala kontakte jedna sa drugima, eto sasvim slučajno radile iste stvari
... zato što su neke stvari zajedničke nekim vrstama, uključujući i ponašanje, iz čega mogu slijediti i slični kulturološki običaji ?

...

Ne znam, možda svi ovi primjeri i jesu djelo drugih/vanzemaljskih vrsta (ili barem jedan od njih), ali ne nalaže li logika (Occamov princip) da se prvo razmotre one opcije koje su vjerojatnije, umjesto da se stvaraju zaključci koji su vrlo upitni i stvaraju nove nepoznanice ?
Puno toga je nama danas nepoznato, puno toga se i razotkrilo što se još do nedavno i nije znalo, a puno toga se i zaboravilo. Možda nikad nećemo pouzdano saznati kako i zašto su te građevine nastale, ali uzimati zdravo za gotovo takve elijen hipoteze je jednostavno prenategnuto i protiv temeljnih principa logike. A nepoštivanje temelja logike ne vodi bogzna kuda, osim u svijet fantazije... ako nešto neznamo, nemožemo to objašnjavati novim nepoznanicama...
haram is offline  
Odgovori s citatom