Tema: Kiretaža
Pogledaj jedan post
Old 09.09.2006., 00:01   #10
Quote:
Zmijica kaže:
Ovak.
Kiretaza je isto sto i pobacaj. To i jest nacin na koji se rade artificijelni pobacaji, a u tvom slucaju ciscenje maternice da ne razvijes infekciju.
Radi seu lokalnoj anesteziji, ne u opcoj, nije to neka velika operacija, ne rezu ti nis.
Nekad se radilo bez anestezije, al nekad su se i zubi vadili "nazivo".

Prosiri se grlic maternice i instrumentom (kiretom, kao neki tupi nozic) ostruze unutrasnjost. Dobijes lokalnu anesteziju i osjetis samo nesto kao grebuckanje, al te nece nis bolit. Boli 5-6 sati poslije, i to ti je kao jaka bol od menge. Kupi si voltarene, vjerojatno ce ti trebat.
Ides doma odmah isti dan, kiretaza se obicno radi ambulantno, al mozda te i zadrze dan-dva.
Nakon toga krvaris 3-4 dana. BTW, upala je najgora moguca komplikacija i prakticki jedini razlog zasto neke zene vise ne mogu imat djece nakon AB.
Zato lezi, odmaraj se, nemoj izlazit. Preventivno ti prepisu antibiotike i preporucam da ih uzmes, pa makar morala sama kupit.
Ako slucajno primjetis krupne ugruske ili se krvarenje 2-3 dan pojaca, HITNO u bolnicu.
Sretno , i ne boj se nista - zene s tvojom dijagnozom uredno imaju djecu kasnije. Samo se brini o sebi i bit ce sve OK.

hej thanx na opsirnom odgovoru
samo mi jedno nije jasno
kazes da je kiretaza isto kao pobacaj
ali ja sam mislila da se pobacaj radi vakuumom?! kolko znam davno prije se strugalo...
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom