Pogledaj jedan post
Old 22.05.2007., 20:57   #9
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
..isti prinosi s stambenom stednjom s tim da tamo ne postoji rizik kao kod fonda...
Uplati stambenu za klinca u ZGB. Nema ulazne naknade, mozes nakon 5 godina produziti dalje i cjelokupnu stednju mozes podici (ili kasnije uzeti stambeni kredit pod povoljnim uvjetima ako budete htjeli).
- to nije točno !
ja sam dao primjer dugoročnog ulaganja na dob od 18 godina. Uračunao sam pretpostavku od 10% prosječnog godišnjeg prinosa, što je za nekih 20% manje od trenutno aktualnih stvarnih prinosa (oko 30% godišnje već punih 8 godina)
* takvo nešto od stanbenog fonda na takav rok nije moguće niti u bunilu . . .


* točno je da stanbeni fond ne nosi rizik u takvom smislu kao Javni Otvoreni Investicijski Fond, ali je zato cijena garancije 20% prinosa koje "ubire" netko drugi.
* taj netko daje i kao neke poticaje za koje se zna da su iz godine u godinu manji. Što znači da što više zarađuje, čini mu se premalo, pa si nadoknađuje dio razlike smanjivanjem poticaja.
* kako izgleda, na kraju će sve završiti potpuno bez poticaja, a i rizik će se postupno prenositi na ulagače, a do tada, sistem : "drpi što se drpiti dade, dok se dade" . . .

- gle i tko ti brani da iz javnoga fonda uzmeš novce kada hočeš i za što hočeš ???

Ipak bi bilo poželjno promisliti malo prije iznošenja zbunjujučih informacija u javnost
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom