Pogledaj jedan post
Old 07.10.2010., 22:28   #26
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a može li crna boja ikako biti povezana sa Neptunom ili sa 12. kućom, meni je ona nekako najdraža i najugodnije se osjećam u toj boji pa, s obzirom da mi je Neptun naglašeniji od Saturna u natalu? Htjela bih tu sklonost nečim opisati, ne znam s koje strane da krenem ...
Postoji mnoge stvari koje ljudi povezuju s crnom bojom, direktno ili indirektno...od tuge do tjeskobe, žalosti, smrti fizičkog tijela...do uznemirujućih predmeta ili životinja (npr. crna mačka).

12. polje je polje koje nadilazi fizičku i pojavnu realnost. Ono je i polje sposobnosti postizanja duševnog mira. 12. polje kao "karmičko polje" kod osoba koje ga imaju naglašenog (kao ti) u stanju je "uznemiravati vlasnika duhovima prošlosti". Tj. na jednom istančanom nivou opterećuje psihu nerazjašnjenim, nesvjesnim strahovima, emocionalnim ostacima koji vuku korijene iz "prošloživotne karme".


U tvojoj karti Venera (boje) je jako vezana uz prošloživotnu karmu (vladar 12. polja, nalazi se u 12. polju). A sama je dispozitor Saturnu, radi konjunkciju na Sunce (ja) pa nije ni čudno što voliš i što se ugodno osjećaš (Venera-ugoda) u toj boji. Tebi ta boja iz nekog "prošloživotnog razloga" ulijeva sigurnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom