Pogledaj jedan post
Old 04.01.2015., 02:15   #30
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ovo je klasicna prica 50% brakova. Drugih 50% su oni koji su se razveli. Tako da, ovi koji ostanu zajedno, svi imaju identicne price, nalik na ovu. Svakome je pun kufer partnera nakon 25 godina, i meni je pun kufer nakon 5 godina, a kamoli ne nakon 25. Svi zele da ih drugi "samo ostave na miru". To je klasika. Ali tako je to, ako si pristao na brak, onda se moras suociti sa stvarnoscu. Onaj tko misli da je brak bajka, taj zivi u totalnoj zabludi. Brak je kompromis i zrtvovanje. Zrtvovanje sebe i svog slobodnog vremena u korist druge osobe, ili drugih osoba, kad su djeca u pitanju. To je tako, pomiri se sa time. I nauci s time zivjeti.
Ako imaš sranje od braka ili veze to ti ne daje pravo da si namećeš ovakve zaključke...
Najprije nije svima pun kufer partnera nakon toliko godina.. ja sam 10 godina sa partnericom i daleko od toga da mi je pun kufer.
Druga stvar, brak nije kompromis i žrtvovanje.. jer nitko nije glup da samo daje a ništa ne prima zauzvrat. Brak je simbioza u kojoj oba partnera daju maksimalno da brak uspije na obostrano zadovoljstvo. Ručak se neće skuhati sam, djeca se neće podignuti sama, prašina se neće sama očistiti, računi se neće sami platiti... netko to mora obaviti. Život u braku pod uvjetom da brak štima mnogo je bogatiji, ugodniji i ispunjeniji od samačkog života...
Brak postane pakao ljudima koji si stvore pakao u životu u dvoje. To je njihov izbor, kao što je nečiji izbor opljačkati mjenjačnicu i odguliti 5 godina u zatvoru poradi toga...i tako si sjebati život..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom