Pogledaj jedan post
Old 12.07.2016., 20:11   #95
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Dobar post.
Da, to je nas The Quill, on nikada ne pogrijesi...Jer osim inteligencije koja nije dovoljna sama po sebi, ima i emocionalnu inteligenciju...A, usput je i obrazovan...

Slazem se apsolutno o svemu sto je napisao o NATO, kao i s Tihom prije...

Razmisljajuci o slanju hrvatske vojske na granicu s Rusijom, iznenada sam se transportirala u 90te, kad sam vec neko duze vrijeme zivjela u Egyptu ( od kasnih 80-tih).

Mada sam Egypt 'izabrala' kao svoju drugu domovinu, uvijek sam se strasno ljutila na 'jeftinost, opcenitu ravnodusnost' spram ljudskih zivota u toj mnogoljudnoj zemlji.

U svemu se to ocitovalo, nacinu kako bi Egipcani jurnjali ulicama kao sumanuti, 6toro njih kao neki ljudski grozd na klimavim motociklima kroz zastrasujuci promet grada...Debeljuskasta zenica, hrpa djecice...
Nacinu kako bi se mirili sa smrcu svojih dragih ( brzo prihvacanje- iskusila sam to s ljudima koji su sa mnom radili, izgubili bliznje, pomirili se s time).

Svojevrsnom nerazmisljanju o posljedicama raznoraznih riskantnih ponasanja- cestama su jurnjali u poluraspadnutim automobilima kao najveci ratnici pustinje na brzim konjima i devama...
Totalno preziruci opasnost i moguce posljedice...

I u svemu tako...

I tako sam shvatila da smo i ovdje, lokalno, dosli do istoga stava- ravnodusnosti spram ljudskih zivota ( jer svi smo postali mali sarafcici u masineriji koja melje kao luda).

Zato se olako salje nase vojnike na rusku granicu...U misiju koja je kako Quill kaze samo zato da siri histeriju.Potencijalno nas uvede u 3ci svjetski, gdje mi sanse nemamo, a sve samo zbog bolesnog hegemona i njegovih toksicnih i otrovanih slugana.

Zato sam se danas uzrujala kad mi je jedan decko dosao ispostaviti paket koji sam bila narucila pouzecem, a dosao mi je po paklenim vrucinama, u autu bez aircona...Naravno da lokalni enterprener stedi na svojim radnicima...Nek crknu.
Odmah sam mu odrzala predavanje o suncanici i otisla s njim da mu kupim vodu i kapicu. Ja dobro znam sto je suncani udar, zavrsila sam na intenzivnoj 3 dana u Cairu, mislila sam da mi je kraj...

I zato je to sve, jer svi nasi zivoti postali su vrlo jeftini- bas kao u mome okrutnom Egyptu. samo sto je u tom takvome Egyptu bilo i momenata izuzetne ljepote- a ovdje ih ne vidim vise.

Na to se svodi slanje nasih vojnika na granice Rusije, na jeftinost nasih zivota.
Samo to je gola i ruzna istina, a nikako na neke teorije o pripadnosti/lojalnosti suludim i teroristickim organizacijama kao NATO, jerbo od njih kao 'imamo vise koristi'...

Da bas...
agnaby14 is offline