Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 22:45   #57
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Sve svi u pravu. Svi putevi na kraju vode razbijanju koncepata.

I onda duhovni put postaje ekstremno zajeban, jer nema više uporišta u ničemu.

Nema tu zemljovida, nema nikakvog vodstva, nema riječi, nema znanja, nema objašnjenja, nema utjehe bit će sve ok, ni ruke koja bi te prevela preko te rijeke.

Svak za se travu pase i svak se u nepoznato van uma, pa samim tim i van svakog koncepta, sam mora baciti.

Moja pretpostavka je da mnoge iskrene duše zapnu na rubu tog ambisa i onda ili tu tavore ili se vrate koncpetima i rađe se s njima zabavljaju i pričaju o kundalini ili otvaranju čakri ili šta je reko mooji ili jeff, nego da se zalete i polete beyond and above kaveza uma.
Ili kao ja idu loviti ribu. https://www.youtube.com/watch?v=1iUD7NkKnnY

Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost

"- Zasto ne loviš ribu? Izgleda velika ludost, što i jest, ali postane najveća strast. I brani čovjeka od njegovih ludosti. Svijet se moze rušiti, a ti ćeš, nepomičan, buljiti u vodu.
Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost.
Da je vlast pametna, naredila bi svima: udicu u šake, pa na rijeku, lovi ribu! Ne bi bilo buna ni nereda. Kažem ti: lovi ribu, Ahmete Sabo!
- Ne mislim dizati bune, nije mi potrebna nikakva ludost. Miran sam, kao što vidiš.
- Isuviše. Toga se i bojim. Bojim se šta će biti kad se probudiš. Lovi ribu, Ahmete Sabo!"


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nisagadatta Maharaj isto tako na jedno mjestu kaže će upravo oni koji su realizirali lošije proći u ''svakodnevnoj '' rat race jer se neće gurati ili biti pohlepni, ambiciozni , iznajmljivati apartmane
Ili iznajmljivati apartmana i svu lovu davati ženi !

A meni je ionako dovoljno da mogu svakih par godina promijeniti preko zime
osnovu mreže na mrežama. A to je nekih 700 kuna na dužinu 200 m.
Svoj rad ne računam , to radim uz pjesmu: https://www.youtube.com/watch?v=IFS7EPJuTfM

Zadnje uređivanje krena : 09.08.2017. at 22:57.
krena is offline  
Odgovori s citatom