Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 10:53   #6730
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Vidiš postoji više tih " ploča " , ali to je za tebe velika nepoznanica , što je bilo i za očekivati od tebe .
Pokaži više od jedne jedine poznate ploče. Ili ću ti opet dokazati da si nepopravljivi konfabulator.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Pokušavaš se prikazati kao veliki znalac c/p prijevodima koji površno pokazuju elemente " znanja " koje se u njima nalazi .
Pozivaš se na Newtonov prijevod koji sad, kad sam ti ga pokazao, nazivaš površnim? Možeš li ti prevesti sadržaj tih ploča i pokazati gdje se u njima govori o Velikoj piramidi?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Vidiš to Alkemijsko "znanje" u Europu je stiglo posredstvom Templara, koji su to " znanje " dobili od Arapa za vrijeme križarskih pohoda . Isto " znanje " , u ponešto izmijenjenom obliku, stiglo je u Europu iz Kine/Indije putem svile iznenađen ?Cjelokupni zapadni misticizam počiva na tim temeljima .Duhovni dio nije sad tema , stoga poštedi nas svojim " laičkim " komentarima .
Površna neznanja nastala kao posljedica kakofoničkog nerazumijevanja brojnih tekstova upitne istinitosti i vrijednosti dovode do ovakvih tvrdnji.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Još uvijek stoji ona tvoja tvrdnja o kilometarskim drvenim pajserima , koje su korištene kod izgradnje Velike Piramide ?Ovčjim šlauf vagama ?Sandolinama od trstike za prijevoz mega blokova od preko 100 tona iz Asuana udaljenog cca 930 km ?Daj nas još razveseli tvojim "originalnim" saznanjima
Ovo su sve TVOJE tvrdnje nastale iz needuciranosti (sam govoriš o edukaciji). Pokaži gdje sam napisao da je korištena kilometarska poluga. Ne možeš jer lažeš. Napisao sam ti vrlo jasno sljedeće (ponovit ću jer je repetitio mater studiorum):

Ako želiš pomaknuti neki objekt, sila kojom moraš djelovati na njega polugom koja ima oslonac obrnuto je proporcionalna duljini/kraku poluge na koju djeluješ. Analogijom, uz korištenje znanja i mehanike, se matematički izračun od potrebne duljine od npr. 1000 m poluge, zamijeni s više kratkih poluga bilo da su one u fiksnom (drvo) bilo promjenjivom (konop) obliku. Comprende Lun? Nikake kilometarske poluge, pogotovo ne pajseri koji ti ne izlaze iz glave.
Isto tako i brodovi. Kako ti nije jasno da nije bitno od čega je napravljen brod koji može ploviti ukoliko ima dovoljnu čvrstoću te istisninu veću od istisnine objekta kojeg nosi. Pa ponudio sam ti kratku fakultetsku skriptu o povezanosti mase, nosivosti, istisnine, volumena, specifičnih težina...nisi je ni pogledao, zar ne? A tražiš da te se poduči, odnosno da ti se objasni.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Malo edukacije o Newtonu :.......
Ima toga još puno za tvoju edukaciju , ali idemo polako da ti malo sjedne
Ti još nisi shvatio kojeg Bratstva je Newton bio član da je imao takva uvjerenja (u dijelu svog bivanja na zemlji) i zašto je par godina proučavao JEDNU Smaragdnu ploču? To vjerovanje je kompatibilno s proučavanjem ploče i pripadanjem Bratstvu. Prema tome tu nema nikakve misterije onima koji misle.

Vidiš Lun, ja na sva tvoja pitanja ponudim odgovor, TI nikad ni na svoje tvrdnje. Prosvijetli nas svojim odgovorom gdje se "u Biblijskim proročanstvima spominje Velika piramida"? Kako su i kada "Vede gradili piramide"? Koliko je stara Velika piramida (izaberi jedan od brojeva koje si ti navodio: 36 000, 12 000, 4 000 godina ili neki drugi broj)?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom