Pogledaj jedan post
Old 04.12.2005., 21:12   #69
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Bilo to kod sija ili sunnija, to nema utemelja u Kur'anu i Sunnetu, dakle u islamu.

A ako ima a znam da nema, navedi dokaz!

Islam je vjera dokaza a ne rekla-kazala.

Dova upucena Allahu preko osoba koje su preselile na Ahiret je sirk i u tome nema sumnje. Oni koji vise ne zive na ovom svijetu su za nas mrtvi iako se kaze za neke da su zivi, ali time se misli na zivot u Berzahu, dakle zivot izmedju Ahireta i dunjaluka.

Svaka dova koja se upucuje preko mrtvih tj. onih koji su preselili na Ahidet je SIRK-pripisivanje Allahu druga.

I hatme za pare, sve je to uvedeno u islam i nema utemelja u ovoj casnoj vjeri.
opet.....al nema veze, kao sto rekoh dova se upucuje jedino Allahu, ovo sto shije rade je molba Imamima(koji su svi redom sehidi od Alija...do Mehdijevog oca, Askerija), ili ako ti tako zelis shije upucuju dovu Allahu preko svojih imama, isto ko sto ti dovis bogu preko svojih usana, ruku, na taj nacin oni gledaju na to..
I ja se slazem da je dova Imamima shirk ako im se dovi s mislju da im oni sami mogu pribaviti korist ...a ne Allah koji je stvorio i njih i Imame, nebesa i zemlju...
Ako je molba u ovom smislu shirk....
Sam znas da Allah dz.s zna sta je u nasim srcima, i koji su nasi nijeti, tako da to i nije problem.
__________________
##### U nas je tradicija da poginemo a cast da postanemo sehidi #######

Šta sam ja....sekunda u vjecnosti....dah u vjetru....kap u moru.......
Badžo is offline  
Odgovori s citatom