Pogledaj jedan post
Old 22.12.2010., 09:56   #6
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Što ne znači da one ne postoje, pa je time žalosnije sve skupa.
Kad se i povede tema o tome, svi se prave blesavi, žene su zaštićenije od ličkog medvjeda, a sve suprotno se vrijeđa i ignorira.
Istina je ovo boldirano. Prakse i problemi postoje, muslimani to ne negiraju i kritiziraju pojave koje su u suprotnosti s islamom. Sto drugo mogu ja kao forumas?

Ne prave se ljudi blesavi, ljudi rade ono sto im je u mogucnosti a situacija nije ni izbliza tako povrsna i jednostavna (ili zapravo jest - upravo kao ovaj clanak je li? ).


Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
U redu ga je kritizirati, kao i sve ostalo na svijetu. Tekst je površan i rađen za široke mase preskačući bitno.
Studije se rade svaki dan, samo što ih muslimani ne žele čitati. Kod njih je sve ok, remembr?
Tekst je u redu kritizirati, ne negiram to - rekao sam da nije u redu diskvalificirati tekst a to znaci, odmah u startu odbiti prihvatiti ijednu tvrdnju. Kritika nije losa stvar - kad je utemeljena i kad nije proizvoljna.
Studije se rade svaki dan, medju ostalim i muslimani ih pisu, muslimani ih citaju, muslimani ih shvacaju (i nikako kod muslimana nije sve u redu) i muslimani se bore sa svojim problemima.
A kao sto rekoh, vec i ovaj povrsni tekst razbija zablude o ISLAMU i navodi statisticke podatke na koje opet pozivam da se procitaju i shvate.


Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Savršeni su pojedinci koje u životu vodi nešto više od svete knjige - vlastiti razum. Takvi postoje i u islamu, slažem se.

OK, novo bozanstvo - vlastiti razum. Svako ima pravo na svoje misljenje, a ja se osobno ispricavam sto nisam toliko bahat da bi mislio da sve sto ne moze MOJ razum pojmiti po automatizmu nije istina. No, kako rece jedan mudar covjek: "U redu je to, bitno da putujemo, to odmah znaci da imamo cilj"


Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Alejkum selam.
Neka je i na tebe mir i spas.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom