Pogledaj jedan post
Old 16.04.2009., 19:46   #2
Quote:
lulu55 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako je netko bio na operaciji produljenja noge ili zna nekoga, bila bih jako sretna kada bi procitala tuda iskustva, jer do sada nisam na internetu bas nista nasla o tome..... Radi se o tome da mi decko ima lijevu nogu kracu za 2,50cm,mozda i vise, 21 mu je godina a problem je kao i kod vecine krenuo u pubertetu..!!! zbog krace noge kicma mu jako pati a i kukovi, pogotovo desni jer se na tu nogu vise oslanja....!!!na pretrage ide na shalatu,kod doktora Mateka.....preporucena mu je operacija kako mu se stanje kicme nebi jos vise pogorsalo..!!!vjerojatno ste culi kako ljudi patuljastog rasta idu na operacije kako bi bili vislji, te su operacije JAKO JAKO bolne....!!!posto je mom decku noga kraca 2,5cm,rezali bi mu kost u potkoljenici, stavili fiksator i nekih 20ak dana rastezali kost,svaki dan po milimetar...trpio bi ogromne bolove.....!!!!!!

Bila bih jako sretna i zahvalna kada bi mi se javio netko sa slicnim iskustvom!!
unaprijed zahvaljujem!!
pozdrav!!!


Ej, za početak bi ti htio reci da se ne brineš previše. Moj buraz je vec nekoliko puta bio na produživanju noge, isto na šalati. Mislim da su tamo najbolji doktori. On inače ima problema s tim od malena, rodio se je sa kraćom nogom! Samo kaj je njemu bila kraća oko 4-5 cm sad je to vec ok odprilike. Dakle ako ne znaš, strgaju mu kost na dva dijela. Kroz svaki dio idu po 3 žice koje se spajaju na obruče, i onda se ta dva obruča povežu šarafima koji se rastežu. I onda ovaj dio koji je između dvije razmaknute kosti se okoštava.
Bolovi jesu jaki, i moraju se čistiti svaki dan rane. Ali on nema jako skraćenje..
Kada mu produže nogu, imati ce mislim mjesec dana još fiksator( ne znam tocno) i onda mu zagipsaju nogu i to je to.. Nista strašno, za par mjeseci je kao novi.. pozz
zgodni forumaš is offline  
Odgovori s citatom