Pogledaj jedan post
Old 11.06.2014., 07:07   #64
Quote:
wlof kaže: Pogledaj post
To ne odgovara na moje pitanje, samo si drugacije formirala istu stvar koju si rekla pre.
Mene zanima, zasto je jedan zivot vazniji od drugoga? Na osnovu kog standarda? Ko to odlucuje?
Gore si pomenula da zena odlucuje jer daje sebe za to. Moje pitanje glasi - Zasto zena treba da odlucuje iako daje sebe za to? Jel nesto lose i zlo u tome?
Da, gore sam to rekla, jer je to odgovor na tvoje pitanje. Druga je stvar što ti nisi zadovoljna/an tim odgovorom i želiš neki drugi odgovor. Ali, drugog odgovora nema, jer nitko drugi nije trudnica koja nosi plod, daje sebe i svoje resurse i snosi sve rizike. Dakle, odgovor je sasvim logičan i jasan, naravno onome tko to razumije i želi prihvatiti. Ali, očito da to tebi nije prihvatljivo. Ti bi htio/la da netko drugi ima više ovlasti od žene/trudnice za to, jer po tebi očito žena za to nije dovoljno kompetentna. Pitanje je samo zašto i kako, po meni? Po kojem bi kriteriju netko drugi tu trebao imati više kompetencija, autoriteta i ovlasti od dotične trudnice i na temelju čega? To je ono što se meni nameće kao bitno pitanje iz tvoga odgovora.

I naravno da nije ništa loše i zlo u tome da žena odlučuje o svojoj trudnoći, barem u ranom stadiju, jer je to jedino moguće, realno, a i jedino doista pravedno. Po meni je daleko nepravednije da o tome odlučuje netko drugi sa strane tko nema nikakvog udjela u toj trudnoći, niti daje sebe i svoje resurse, kao ta trudnica. To bi tek bio apsurd i nepravda.

Ali, jasno je meni, isto tako, da pjesmicu koju ovdje neki pjevaju protiv žena kao nositeljica odluka o pobačaju u vlastitoj trudnoći nisu napisali sami, nego samo pjevaju crkvenu doktrinu koja nam je svima dobro poznata.

Zadnje uređivanje north wind : 11.06.2014. at 07:27.
north wind is offline