Pogledaj jedan post
Old 14.12.2015., 20:30   #17
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Kako objašnjavaš činjenicu da zemlje koje su prve uvele oporezivanje emisija CO2 ujedno daju subvencije za redukciju CO2 (dakle pojeftinjuju građanima prelazak u učinkovitiji energetski razred, neke i do 80%), zbog čega su npr. Šveđani već u dvoznamenkastom postoku osobno energetski neovisni (jedinične spalionice za kućanstva, solarni paneli itd.)?

Dakle država želi ubirati veće poreze od jadnog naroda... tako da narodu daje golema sredstva za tehnologiju kojom će postati manje ovisni o državi.

Bravo. :klap:

EDIT: Posebna MOD napomena. Ovo je Politika. Određena razina skepticizma je ok, ali otvoreno i napadno poricanje globalnog zatopljavanja će biti brisano i/ili sankcionirano, jer tome nije mjesto na Politici - Alternativa vam je posve drugi podforum. Ljudski uvjetovano globalno zatopljenje je globalni znanstveni i politički koncenzus i kao takvo predstavlja činjenicu, ne mišljenje.
Znao sam da nista ne razumijes. Kao prvo nisi skontao da ja pisem o politici i samo o politici. Ti si onaj koji pise teorije zavjere. Globalno zatopljenje niko ne porice. Ono je sasvim normalno u ciklusima ove planete i ne vidim potrebe da se mistifikuje, kad je bilo nekoliko ciklusa gdje je nivo CO2 bio nekoliko puta veci nego sad pa zivot nije izumro kao sto predvidjaju neki placeni naucnici (e to je terija zavjere u citavoj ovoj prici).

E sad da ti objasnim ono sto te zbunjuje: neke drzave jesu davale podsticaje, ali imale su razlog za to. Prvi razlog je sto je porast trosenja energije svake godine rastao i bez nacickavanja niza NE nebi mogli pratiti stopu potrosnje, pa su odlucili da subvencioniraju ustede. Drugi razlog koji je vazniji je da pokrenu industriju i gospdarski rast. Vjertoelektane, solarna energija i ostalo odavno je tehnoloski razradjeno, ali nije bilo konkurentno sa cijenom. Zbog toga u igri dio poreza ide na subvencije. To je razlog zasto se vuku ovakvi potezi, a ne briga o planeti. Pisati da politicari brinu o zdravlju planete je za Alternativu. Politicari vode brigu o politici, a prica o globalnom zatopljenju izmedju ostalog im sluzi da bi se povecao jaz izmedju razvijenih i nerazvijenih drzava (ovo je posebna prica i bilo bi bolje diskutovati o njoj nego pricati bajke - za ex-yu drzavice bi najbolje bilo kada bi uzeli 1989. godinu za polaznu osnoovu i u odnosu na nju mjerili smanjnje CO2).

Kao sto vidis ova tema je gola politika, a ako ti nesto nije jasno pitaj da ti objasnimo (davno sam te stavio na ignore listu, ali kad su mi tvoji postovi postali ponovo vidljivi opet otpocinjem sa objasnjenjima).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction