Pogledaj jedan post
Old 30.09.2012., 12:38   #15
S obzirom da se dosta priča u medijima o mogućnostima rušenja bespravno sagrađenih objekata, čudi me što ovaj topic napreduje jako loše.
Imam jedno pitanje: kuća se na temelju lokacijske dozvole započela graditi daleke 1994. Ucrtana je u katastar i upisana u zemljišne knjige (gruntovnicu) što se fino vidi na DOF5.
Par godina iza sagrađen je 1. kat objekta a prije par mjeseci izgrađeno je visoko potkrovlje sve u postojećim gabaritima (dakle bez ikakvog proširenja).
Koliko sam razumjela, sada da bi se kuća legalizirala, potrebno je ishoditi rješenje o izvedenom stanju.
Da sam poštovala zakon, trebala sam prije legalizirati postojeće (rješenje o izvedenom stanju) pa onda ishoditi građevinsku za potkrovlje?
Sad je učinjen zahvat na kući bez papira (kao sve do sada), i treba za cijeli objekt ishoditi rješenje što pojednostavljuje proceduru legalizacije bespravno sagrađenih objekata.
Mene zanima, dali postoji mogućnost da se potkrovlje sruši?
Da li se moj objekt može svrstati u one objekte nelegalne koju su u zemljišne knjige upisani bez priložene građevinske i uporabne dozvole? (oni koji su izgrađeni iza 1968)?
Da li mislite da će odaziv za legalizaciju biti dobar?
Ili možda računate na to da će zbog slabog odaziva doći do smanjenja iznosa komunalne naknade jedinica lokalne uprave i samouprave?
Moj objekt je još 1994. dobio vodu i struju.
Što ja dobivam od grada plaćanjem komunalne naknade?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline