Pogledaj jedan post
Old 11.02.2008., 21:53   #12
Extencilin je najjači penicilin - u nalazima sam bila pozitivna na antistreptolizinski titar tj. imala sam streptokoku u tijelu. U pravilu se strepotokoka povezuje s reumatskom groznicom - ako bakteriju nosiš dovoljno dugo u tijelu (i po 10 godina) i ne liječiš je onda se ona se naseli na zglobovima i manifestira nakon nekog vremena reum.groznicom (uz naravno neki okidač). Logika je da ako ubiješ streptokoku, rješavaš i razlog reume (tako bi bar u teoriji trebalo biti).

Imam 23 godine, prve probleme sa zglobovima sam osjetila s 20 godina, ali baš prave bolove sam dobila prije godinu i pol. Liječim se tek nešto više od 4 mjeseca jer dosta dugo nisu mogli otkriti što mi je, mislili su da je psorijatični artritis jer imam i psorijazu. Kontrolu bi trebala raditi svaka 2-3 mjeseca. Kontracepciju ne koristim.

Meni je u principu sad jako dobro i stvarno se ne mogu požaliti, jedimo me kažem strah tih nuspojava u dugom roku jer lijkek nije za igrati se (a alternative bojim se nema - ja sam probala ne koristiti Indometacin tjedan dana da vidim kako će mi biti, međutim, izdržala sam 2 dana jer sam morala na posao a jedva sam hodala bez tableta, o Methotrexatu neću ni govoriti).

Ono što sam skužila je da je bolest bila to progresivnija što sam se ja manje kretala. Tipa - na ljeto sam 3 tjedna ležala u bolnici i nisam ni 10 minuta hodala dnevno, samo bi ležala u krevetu i nakon izlaska iz bolnice više nisam mogla ni hodati bez nekog antireumatika (tada sam koristila Ibuprofene i Voltarene). Nakon toga sam skužila da nešto fakat nije u redu pa sam otišla imunologu. Ostalo je povijest.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom