Tema: Dijabetes
Pogledaj jedan post
Old 20.01.2005., 19:10   #13
Prvo zelim da se zahvalim svima na informacijama.

A zatim zelim da se izvinim sto se ranije nisam javila.
Citala sam postove,ali se nisam logovala.Nije mi bas bilo do pisanja tih dana,mada je to ruzno od mene.

Tetka je dosla sebi.
Prvo su joj provjerili vid i sve je dobro.

Ona je prvi dan bila dezorjentisana.
Kad je dosla sebi (secer je pao na 17) morali su je vezati jer je iscupala infuziju.

Prilikom posjete,dok smo ja i mama bile,stalno je dozivala cerku,mada smo joj mama i ja govorile da je ona dobro,da je moj tata ostao sa njom,da ne brine...Cinilo se kao da nas cuje i razumije,ali za minut bi vec pocela plakati i dozivati cerku...
Mislila je da smo kod nje kuci i stalno govorila da sebi dospem jos kafe...a potom opet pocinjala plakati i dozivati cerku...
Tek na odlasku,kada sam je kroz suze molila da se ne sikira,da je seka u redu,da mora slusati doktore i ne nervirati se da bi joj se secer unormalio - tek tad mi se ucinila potpuno svjesna gdje se nalazi i sta se desava.Pogledala me je u oci i rekla da ne brinem i da ce slusati.
Dali su joj nesto za smirenje kad smo mi otisle (tako kaze sestra).

Sada joj je mnogo bolje.Samo sto nema apetita.

Quote:
violent_femmes9 kaže:
ma imala sam ja 33 mmol/L (pri dijagnozi), na zalost the sky is limit
nisam bila u hiperglikemicnoj komi, ali nisam mogla hodati

naravno, skinuli su mi to odmah po hospitalizaciji, i nisu ostale posljedice

znam za covjeka koji je prezivio 78

kad se probudi iz kome, znat cete vise

i naravno, ako se izvuce, morat ce ici na inzulin. zvuci kao da nije godinama isla dijabetologu. a mozda je odbijala inzulin, sto neki pacijenti s tipom 2 cesto cine
Ovaj post me jako ohrabrio.
HVALA!
To mi je u onom trenutku bilo potrebno.

Zao mi je sto i ti imas dijabetes.

Kod nas je situacija u bolnici grozna.
Sestra 1 na odjelu,trebas je traziti gdje se zavukla da cita ili gleda TV.Da nekom pozli (ne daj Boze) dok bi je drugi bolesnici iz sobe nasli mogli bi svi poumirati.Ja sam (zdrava i prava) sizila trazeci je.Lakse bih nasla Atlantidu.
Infuzije i lijekove sam kupujes...
Dok uhvatis nekog ko ti zna reci nesto o pacijentu mozes osjediti od brige...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom