Pogledaj jedan post
Old 10.04.2006., 14:09   #8
Evo ultra tehničkog crteža filtera vode... Sorry ne nosim autocad sa sobom na posao...

Dakle. Prvo izradiš (daš izraditi) od debele plastike (meni najbolji polietilen) posudu koja je praktički cilindar spojen na bazu krnjeg stošca(nadam se da se vidi na slici! Širi dio takve posude predstavlja ulaz sirove kišnice (posuda stoji kao na slici kad se montira).
Na donji uži otvor, najbolje je staviti više mrežica sa različitim otvorima. Sitniji otvori ti sprečavaju prolazak aktivnog ugljena u tank za skladištenje vode. Redoslijed slaganja mrežica: najgornja mrežica ima najmanji otvor, a ove ispod redom imaju sve veći i veći otvor (moj savjet zadnja mrežica neka bude više rešetka nego mrežica jer ona služi kao potporanj za ostale mrežice)
Visina pojedinih slojeva je ovisna o količini smeća kao i porijeklu tako da ćeš to vremenom modificirati. Ono zeleno na slici su plastične mrežice i suže odijeljivanju slojeva i isključivo su tu kako bi lakše ispirao slojeve a da ti se ne pomješaju. Njih također probaj sa par otvora pore, pa koji ti najviše pašu i pokušaj ih nekako fixirati uz rub posude...
Aktivni ugljen biraj prema svojstvima i namjeni. Prodavač će ti preporučiti valjda...
Nadam se da sam ok objasnio...Ak nešto nije jasno, reci...

Aj bok...


E da budući da si napisao voda za piće, donje mrežice bi trebale biti od inoxa, a toplo preporučujem da tank za skladištenje te vode također od PE plastike, jer ne korodira vremenom i relativno su jeftini.

Zadnje uređivanje sibi : 25.01.2007. at 12:16.
sibi is offline  
Odgovori s citatom