Pogledaj jedan post
Old 09.02.2017., 12:38   #12
Ja pozdravljam taj trend i drago mi je zbog toga.

Nemojte me krivo shvatit, nije mi drago što veze i brakovi pucaju i što se partneri ponekad brzo i olako mijenjaju, ali smatram da je glavni razlog, tj. odg na naslovno pitanje - ljudi su postali svjesniji svojih prava i mogućnosti i manje su skloni pristajat na sranja! Amen to that.

Uopće mi ne zvuči ko uspjeh to što je dečkova baka doživjela 50. godišnjicu braka, kad znam kakav je brak imala. A ostala je u njemu jer se iz braka ne izlazi. Također mi je tužno čuti da moja baka nikada nije bila zaljubljena, jer se udala po prilici (isto selo, isto godište, taman). A, nažalost, deda nije bio "the" prilika i isto je to bio loš brak, ali...u braku se ostaje.
Previše sam se naslušala i ovih mlađih primjera, da ne bi bilo da sve temeljim na bakama, ali recimo generacije moje mame, dakle oko 50. godine: financijski su ovisne, nemaju kuda, žive u potkrovlju njegovih...

Danas je više žena obrazovano, ima posao, karijeru, plaću, manje se živi s roditeljima, tj. više imaju svoje nekretnine, ima se gdje otići, manje se to gleda ružno i negativno, ne boje se što će ljudi reći, muški imaju veće šanse dobiti svoj dio kolača u skrbništvu s djecom. Daju se bolje mogućnosti nakon razvoda/prekida, to više nije kraj svijeta. Između ostalog, ne mislim da je toliko loše što smo postali malo sebičniji i skloniji udovoljiti sebi, a ne selu ili čak i partneru. Zašto ne iskoristiti život i provesti ga maksimalno u uživanju, sreći i zadovoljstvu, a ne čmrljiti i raditi kompromise i udovoljavati svima, samo ne sebi?

Ne mislim da je to danas "lakše odustajanje", nego "lakše zauzimanje za svoje želje i potrebe".
djabeime is offline