Pogledaj jedan post
Old 21.06.2014., 14:02   #45
da malo dignem temu
prvo i osnovno, za vas kojima ni lijekovi ne pomažu i dugo se mučite s gastritisom, savjetovala bih da razmislite o tome imate li možda HIPOKLORHIDRIJU. simptomi su slični kao i kod gastritisa kojemu je uzrok previše kiseline, ali ovdje se radi o premalo kiseline ili premalo kiseloj. pogotovo ako imate plinove, nadutost i zadah. naime hrana se zadržava i trune u želucu jer ima tako malo (ili preslabe) kiseline pa se namnože bakterije koje napadnu tu hranu, a njihov metabolizam ispušta plinove. nažalost doktori i farmaceuti to ignoriraju jer je dosta rijetko, a terapije za gastritis mogu apsolutno pogoršati stvari (npr lijekovi s inhibitorom proton pumpe)

a ja sam dobila neku vrstu gastritisa prije nekih tjedan dana. što mi je posebno čudno jer spavam dovoljno, ne pušim, ne pijem, ne jedem nezdravo, ne živciram se BAŠ toliko (a znala sam emocionalno biti i gore pa ništa). jedino što mogu zaključiti je da se već dugo vremena spremalo. ili imam helicobalter plyori, al to će se još pokazati na pretragama.

imam sad jedno pitanje. može li se gastritis izliječiti na način da se više ne ponovi? tipa da mogu tu i tamo pojest nešto nezdravo bez da se vrati ova nepodnošljiva mučnina i bolovi?
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom