Pogledaj jedan post
Old 12.02.2016., 16:33   #33
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Volio bih da neki fizičar odgovori na neke moje dileme.

Dvije mase (ovdje crne rupe) koje rotiraju jedna oko druge će stvoriti jaču gravitacijsku privlačnost na neki detektor kada se obe nalaze na istom pravcu kao i detektor, nego kada se nalaze na položajima okomitim na taj pravac (najudaljenije od tog pravca, na svojim putanjama).

Tako da će neki gravitacijski detektor detektirati "valove" - oscilacije gravitacijske privlačnosti u frekvenciji rotacije crnih rupa jedne oko druge.

Ne znam da li su to ti valovi koji su detektirani, ali ako jesu, onda mi nije jasno što je tu tako značajno, jer je to, geometrijski gledano... zdravorazumski.

Isto tako, ako su to ti valovi, nije mi jasno kako to dokazuje da je gravitacija distorzija prostor-vremena, jer pretpostavljam da detektor datektira oscilaciju privlačne sile, i nije mi jasno što tu dokazuje neku distorziju.
Ne detektira oscilaciju privlačne sile nego detektor detektira "miganje" odnosno distorzije onih dvaju tunela od po 4 km. Oni zbog fluktuacija u prostor-vremenu mijenjaju svoje prostor-vrijeme dimenzije.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom