Pogledaj jedan post
Old 05.09.2017., 13:58   #160
Moji su se razveli kad sam imao oko 3 godine, zbog mamine bolesti, tog razdoblja jedva da se sjećam, ali za mog oca to je bio pakao (brak s mojom mamom koja boluje od shizofrenije). Nakon rastave budući da je dobio sudski skrbništvo nada mnom smjestio me kod svoje mame. To je razdoblje i za mene i za njega bilo ok jer mu je mama divna i vrijedna žena, još uvijek je živa. No, sa mojih 6 godina se ponovno oženio i ja sam dobio polubrata i još jednog kojeg je maćeha imala vanbračno (tada je on imao 3 godine). Od tada, pa sve dok nisam napunio 18 život s njima je opet za mene bio pakao. On je radio od jutra do sutra (strojobravar je), a maćeha nas je odgajala. Na prvi pogled nije tako loša situacija i ne bi bila da je ta žena bila normalna. Živčana i ogorčena mlatila nas je svu 3. Najviše svog vanbračnog, pa mene, a najmanji je barem po tom pitanju najbolje prošao. Kad sam napunio 18 odselio sam se kod mame, i to mi je bila najbolja godina mladosti. Kad sam otišao na fax, počeli su mi se javljati psihički problemi, što nije i nije mogao shvatiti i izbijala je svađa svaki put kad smo se vidjeli, zbog mojih neuspjeha na faxu. Jednom smo se i potukli (ošamario me, ja sam mu vratio i potuli smo se kao neki vršnjaci, ja sam imao 19 godina). To se i dalje nastavilo sve dok mene nije pukla psihotična epizoda sa 21,(policija ga je nazvala i rekla mu da su me našli kako lutam gradom, i da su me odveli na psihijatriju) i ja također dobivam dijagnozu shizofrenije. Zajedničko mišljenje svih psihijatara da je uzrok bolesti djelomično genetski, a djelomično zbog traumatičnog djetinjstva. Onda se on mijenja, odnosi se poboljšavajau, shvaća da nisam manipulator ili glumac već da stvarno imam problema. Podržava me u daljnjem studiranju i liječenju, ali se sam financiram što i sam smatram u redu. Ja i dalje živim kod mame (iako sam uglavnom u Zagrebu), ali kad se vidimo, popijemo piće, nekad roštiljamo, jednom smo radili drva za ogrijev i za njih i za nas. I maćeha se smirila, polovicu vremena radi u Njemačkoj, pola je doma s njima. Moji otac i mama i dalje ne komuniciraju, ali sam ja u ok odnosima s oboje. Jbg. dugo je trebalo da se sve nekako posloži, ali bolje ikad nego nikad.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom