Pogledaj jedan post
Old 08.01.2018., 17:31   #21
To sve što ti pišeš je pozitivno i pohvalno, ali ipak malo saslušaj što ti govore ovi iskusniji forumaši. ja sam kroz srednju bio isto tako kao i ti, mislio sam da se sve može nekako promijenit na bolje. Sad na faksu nažalost više ne mislim tako. Kad neke stvari u glavi provrtiš, uvidiš da stvarno nema smisla borit se s vjetrenjačama. Međutim, i ja sam sebi obećao nikad se ne prikloniti takvoj ekipi, postat parazit, nesposoban za bilo što i bit isključivo teret radnim ljudima i da mi netko financira moj nerad. Toga se držim, ali ovo ostalo... To što tebe zanima je osinje gnijezdo. Ti i da upadneš u SOA-u bez nečije preporuke ili po stranci (što je samo po sebi ravno nuli), vjerojatno ne bi mogla prihvatiti raditi što oni od tebe traže... Očito si malo impulzivnija, svojeglava, tražiš pravdu, a dirnut se u naš krim milje potpuno sam je opasno i za tebe i za obitelj. Nažalost, same ti brojke dovoljno govore koliko je ljudi ovisno o državi. Većina tih ljudi ne bi išla protiv ruke koja ih hrani, a pogotovo zato što imaju sigurnu plaću, za minimalan ili nikakav rad. Che Guevara kod nas ne bi moga bilo kakvu revoluciju pokrenut. Kažeš i da ti je stalo do domovine... Također pohvalno, ali tko čini tu domovinu? Naravno, ljudi. Nisu ni muzeji ni kazališta ni stadioni... već ljudi. Siguran sam da bi preko 70% tih ljudi tebe prodalo, izigralo i prevarilo na bilo kakav način da osiguraju sami sebe. Hobotnica je prevelika, kriminal je nama nezamisliv dokle seže niti koliko je tu ljudi upleteno, na ovaj ili onaj način. O ciframa ne treba niti razmišljati. Možda stvarno da razmisliš, ako imaš želje i financijskih mogućnosti, o studiranju sigurnosti negdi vani, jer ćeš vamo stvarno jako teško doć do SOA-e na pošten način. A njima ne možeš zaprijetit inspekcijom kao tome profesoru. Jedino neki veliki restore u ovoj zemlji može donijet bolju situaciju. Sad, hoćeš li biti takva klasa optimista, na tebi je. U svakome slučaju ti želim sve najbolje i da uspiješ to što si si zacrtala.
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom