Pogledaj jedan post
Old 02.05.2008., 23:21   #14
Ja mogu reći iz svog iskustva kakvi su mi trudovi bili, ali čini mi se da nisu svima isti.

(Samo treba imati na umu da je mene gin. poslala u bolnicu jer sam bila otvorena 4cm, a nisam ništa osjećala tada (nikakve trudove)).

Na samom početku mi se lagano, jedva zamjetno grčio trbuh, što uopće nije boljelo.

Nakon toga je krenuo pritisak na predjelu jajnika (to je valjda najsličnije menstrualnoj boli- ali nema neke veze s time jesu li nekome menstruacije bolne ili ne). I to onda boli sve jače i jače.

I onda uz tu bol na predjelu jajnika je krenuo sve jači i jači pritisak na području debelog crijeva (zbog toga klistiraju) Tada imaš gotovo neizdrživ poriv za tiskanjem (a nesmiješ tiskati ako nisi 10cm otvorena-neka me netko ispravi ako je krivi podatak) koji je lakše potisnuti ako pravilno dišeš (brzi udah-brzi izdah i tako neprestano dok trud ne splasne).

E sad, koliko kome porod traje je individualno. Moj je trajao nekih 4 sata. Rodila sam pod dripom. Boljelo je toliko da kad sam mislila da ne može jače, išlo je ipak još jače Totalni delirium...imala sam osjećaj da ću se onesvijestiti... obljevao me znoj, zabijala sam glavu u jastuk, gnječila jastuk rukama i stenjala, ali se isplatilo. Nisam tražila epiduralnu, a i nije mi žao (no to svatko za sebe odlučuje). Eto, moj je porod bio lak, trajao je kratko, a za izgon bebe mi je trebalo jednom stisnuti: tada se mali palčić zadrečao, došao mami u naručje i tati dao pusu

Ono što mi je ostalo još u sjećanju je da je način na koji je palčić plakao meni zvučao posve identično mojem stenjanju za vrijeme trudova. Ne znam jesam li ja to umislila, ali zbilja mi je to bilo nekako... ma ne znam kako bih to uopće opisala.

I na kraju još jedna žlica vegete i to je to
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom