Pogledaj jedan post
Old 04.11.2004., 19:54   #13
Pa logicno je da od kada postoje Shengen vize, da vam ne trebaju vize ni za Norvesku, jer medju Shengen zemljama nema granica. Ako vi mozete sa osobnom (to je valjda licna ?) u Italiju, onda mozete iz Italije i na Island ako treba, sve je to Shengen.

Nama tebaju Shengen vize. Za Nemacku, Austriju, Italiju i Grcku se najlakse dobijaju, ostalo jako lako ako imas sve papire. Kao i za UK/Irsku (to nije shengen). Ostalo po evropi (van EU) ne. Sto se tice Madjarske i Rumunije, to je samo zvanicno. Za madjarsku dodjes u ambasadu, trazis vizu, oni te nista ne pitaju i daju ti multi vizu na godinu dana. I pri tom je i besplatna. Za rumuniju je jos lakse jer mozes i na granici izvaditi. Problem je sto SCG nije kandidat za EU, a svi kandidati moraju uvesti vize. Zbog toga su Rumuni to uradili, ali im se to definitivno ne isplati. Mnog Rumuna radi u Srbiji, dok niko odavde ne radi u Rumuniji. A kada su oni nama uveli, uveli smo i mi njima. Ajde jos da su besplatne, nego se placaju i to debelo, tako da je to Rumunima jedan VEEELIKI minus. Sto se tie Bugarske i Hrvatske, ono sto sam ja cuo je da nece uvoditi vizni rezim dok ne pristupe u EU. A to je 2007 ili 2012 ili vec kada. A dotle mozda i Srbija postane kandidat. Ja sam ziveo jedan period zivota u Kanadi, trenutno sam ponovo u Beogradu, ali nameravam da se vracam tamo, tako da me ce me pravo i brigati uskoro koji ce sve vizni rezimi postojati za Srbiju. Ja tvrdim da od Srbije kao kandidat za EU nema nista dok se ne odrekne Kosova, sto i treba sto pre uraditi. A mislim da bi sve islo lakse kada bi se i Crna Gora odcepila. Mozda i ukinu vizne rezime Srbiji kada neko normalan dodje na vlast, ali dotle cu ja vec biti daleeeko
Magic Mushroom is offline  
Odgovori s citatom