Pogledaj jedan post
Old 10.04.2013., 19:36   #4213
prazan sendvič

Hvala Mina i Xavi na prevodu.
Ima maksi-intervjua koji daju mini -odgovore i mini-razgovora posle kojih je "rečima tesno,a mislima široko."
Ovaj mini je baš -minimalan.Prazan sendvič.

Imao je novinar dobru priliku.
Murat je bio izrazito učtiv - na početku ga pitao kako je on (novinar),na kraju, na novinarsko hvala odgovorio je - "Ja Vama zhvaljujem.Ugodno veče"."
Murat, koji se breca na novinare i paparace kada mu prirede "sačekušu", sada je baš bio predusretljiv.

Pitanja koja se ne razumeju na snimku, naslućuju se iz Muratovih odgovora:
-Ne, nemam posebne planove sa bradom - odgovara Murat najverovatnije na nemušto i nedorečeno pitanje.

Na pitanje :"Negujete li bradu i ovakav pustinjski izgled za narednu ulogu ?" -odgovor bi svakako bio konkretniji.

A kada MY kaže da razmišlja da u septembru zaigra u nekoj seriji, najlogičnije je bilo da bude pitan:
-U kojoj, s kojom tematikom, s kojim rediteljem i partnerima...?
Umesto da "iskopa"da li je reč o konkretnoj, ili ulozi u najavi, novinar nezaintersovano prelazi odmah na naredno (nerazumljivo) pitanje na koje dobija odgovor - "kismet".

A,kismet...pa svaki put kada priča o svojoj ulozi oca, MY izgovori tu reč.
Uostalom, rekao je već više puta da veruje u sudbinu i da će biti - što biti mora.

Da zaključim: ne bih ja rekla da je ovaj mini-intervju pokazao da je Murat "šatrolog" ( prodavac magle).
Maglovita su, na žalost, bila pitanja.

Zanimljivo je analizirati slike iz tog razgovora koji traje jedva 1,34 min. Koliko je samo puta Murat promenio izraz lica - od namrštenosti i smeha do - čuđenja...
Kao da ni sam ne veruje šta je sve i kako priupitan.Slike Tene 15 to najuverljivije pokazuju .
A ja dodajem ovu kao ilustraciju.

Zadnje uređivanje Jocuska : 10.04.2013. at 20:54.
Jocuska is offline