Pogledaj jedan post
Old 30.11.2013., 18:20   #11636
;

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
cirkulacijono odvojeno ????

laddommat radi mehanicki a mis ventil elektronski je upravljan , poso jim je isti spojanje jim je isto
cirkulacijono odvojeno ????


cirkulacijono =mislim na termosifoniku koja spaja kotao sa spremnikom(npt ladomat)
odvojeno=nekakvi obican mis ventil koji kad patrona zatvori odvoji kotao od spremnika

Nije meni toliko do tih 100L,nego sigurnost(hlađenje kotla),kroz spremnik-kotao uopce ne postoji termosifonska cirkulacija,jer se radi o premaloj visinskoj razlici.
Jedino ako bi namjerno punio spremnik do pola , kako bi imao hladne vode koja ce istisnut toplu vodu iz kotla i tako hladit kotao.
Ali nisam lud izgubit pola spremnika kako bi istisnuo 100L vode iz kotla.

To je po meni skroz idiotski zamisljeno.Pa u kojoj to situaciji imamo pola spremnika sa hladnom vodom??Jedini prvi lauf.
Od kud meni ta hladna voda u spremniku navecer,koja ce pokrenuti cirkulaciju,kad sam netom prije napunio spremnik??Glupost

Jedino vodu iz kotla mogu ispraznit kroz radijatore.
Zatvorim kuglasti na spremniku i otvorim kuglasti koji otvara protok prema radijatorima(zaobiđe nepovratni koji inace blokira termosifoniku prema kuci).

Spajanje se trebalo izvrsit tako da kotao uvijek ima otvoren put prema kuci a ne prema spremniku..Ali takvo spajanje dovodi do drugih problema,bez motornih ventila to ne ide...

Zadnje uređivanje vitoligno : 30.11.2013. at 19:21.
vitoligno is offline