Pogledaj jedan post
Old 27.10.2015., 13:29   #4
PRSTEN

Mi: I will reveale thee this ring: which was never revealed since the death of Salomon: with whom I was present. I was present with him in strength, and mercy.
...
Mi: So shall it do, at thy commaundement. Without this, thow shalt do nothing. Blessed be his name, that cumpasseth all things: Wonders are in him, and his Name is WONDERFVLL : His Name worketh wonders from generation, to generation.

(Archangel Michael, March 14th, 1582)



Razni magijski prstenovi pojavljuju se u velikom broju srednjevjekovnim grimoara. Salomonov prsten nije iznimka iako nema dogovara o njegovom izvornom izgledu. Ukratko, radi se o Kralju Salomonu koji je dobio prsten od anđela Mihaela kako bi istjerao demona iz posjednutog dječaka. Nakon toga, upotrebio je taj Prsten kako bi zapovjedio demonima koji su mu pomogli u gradnji Hrama. Mislim da možemo reći da je Solomonov Prsten svaki magijski prsten koji nam daje moć nad demonima.

Kao što se vidi na slici dizajn je jednostavan. Riječ PELE zapisana u smjeru kazaljke na satu, u sredini je krug preko kojeg prolazi linija i kojeg na vrhu i dnu presjecaju slova V i L. Značenje riječi PELE je "tvorac čuda". Radi se o anđelu sa kojim je Dee bio prije upoznat a nalazi se u knjizi "De Verbo Mirifico" (autor Reuchlin). Postoje razne teorije o izvoru riječi. Npr. može se naći u Bibliji (Suci 13:18, Hebrejska Biblija), Agripinoj Okultnoj Filozofiji....jedna od teorija je da je to ALEPH pošto se radi o hebrejskom jeziku pa se čita sa desna na lijevo, a Tyson ide toliko daleko da ga se uspoređuje sa riječju IHVH te da ponavljanje slova E nije slučajnost jer svaki Salomonov prsten mora na sebi imati ime Boga. Za slova L i V pretpostavlja se da su uzeta sa Sunčeva Zastava(Pečat, Simbol) Stvaranja (Ensign of Creation koja pripada Suncu, ako zna netko za bolji prijevod neka mi slobodno javi). Nedjelja je dan Sunca, nedjelja je i dan anđela Mihaela.

Dee-u je rečeno da prsten mora biti od "Čistog Zlata". Da li je to simbolika ili ne? Neki autori (Lon Milo DuQuette) rade sa papirnatom verzijom prstena. Da, baš tako, uzmete zlatni papir i napravite prsten. Netko radi sa srebrnom verzijom ili pozlaćenom srebrnom verzijom. A neki magičari uopće ne upotrebljavaju prsten i opet dolaze do rezultata. DuQuette i Wilson (pretpostavljam kao i većina magičara) smatraju da je sve u simbolizmu.

U knjizi Dean E. Wilsona našao sam zanimljivu opasku u vezi prstena. Moguće je da je prsten napravljen samo za Dee-a.

Prije primanja informacija o izradi prstena Kelley je dobio viziju o izradi Lamena koji je izgledao više "goetski" nego anđeoski. Naknadno je zaprimjena informacija o izradi pravog Lamena te da je prvi lamen lažni poslan od strane pokvarenog duha Lundrumguffa (o tome će biti više riječ u djelu o Lamenu) . Dee je dobio upute da se riješi duha uz pomoć sumpora no on to nije napravio jer nije znao način uporabe sumpora za tjeranje zlih duhova.

Nakon toga je dobio Prsten od Mihaela.

Mislim da prsten ipak mora biti od zlata jer, po meni nije sve u simbolizmu već postoji i određeni utjecaj metala na izvođenje okultnog rada. Bez obzira bio prsten napravljen za Dee-a ili ne opreza nikad dosta pogotovo kada se radi sa okultnim silama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline