Pogledaj jedan post
Old 30.09.2017., 16:32   #522
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Neču ulaziti u ovo ostalo na ovoj temi jer tema nije tome namjenjena,na mnogim drugima je sve ovo što si pitao več tumačeno,ali što se tiče Euharistije,zar ne misliš da bi Isus zaustavio sve one puste učenike u odlasku od njega ,nakon onoga "tvrdog govora" , rekavši im da je on to mislio samo figurativno i tako ih zadržao uza sebe?
Tvrdiš da nije figurativno nego doslovno.
Onda gdje su to doslovno apostoli jeli krv i meso???
Nisu.
Znači ipak je figurativno, duhovno...

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Znaš,apostoli, iako još tada nisu bili svjesni kako če se taj kruh i vino pretvarati u istinsko tijelo i piče Gospodina našega, oni su vjerovali,jer su znali da je on Gospodin, i da po pitanju ovoga ,nema mjesta njihovoj nevjeri.
Bog je došao u fizičkom tijelu i jednom za svagda na križu dao svoje fizičko tijelo i krv.
Otada nikada se više fizička krv nije konzumirala.
Gluposti su vjerovati da se kruh i vino doslovno fizički pretvaraju u Isusovu krv i tijelo. Takve nauke nastaju kada se Boga ubaci u kutiju i kaže:"Evo samo mi dajemo pravo pravcato tijelo i krv, i tko god nije s nama, izuzet je od Kraljevstva Božjega". Sreća što Bog ima svoj alat i način da iz svih naroda svijeta dozove svoju djecu - a taj alat se zove Isus Krist.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. - Da li Isus ovdje laže?,on uistinu govori da čemo jesti tijelo njegovo i piti krv njegovu,i da bez toga ,kraljevstvo nebesko ,vidjeti nečemo...!
Duhovni aspekt Kraljevstva Božjeg.
To ti je ko Ivan 3. Nikodem i naš Isus dragi.
Kad pita Nikodem: "Kako da se čovjek opet rodi kad je već rođen?"
Čovjek je već rođen, ali ako se ne rodi od Boga, neće mu valjati.

Jedna istina: Bog mijenja srce i narav, a čovjek mijenja vanjštinu.
Postoje dvije životinje: Svinja i janje.
Svinja voli gaziti u blato i biti prljava, i kad je očistiš, opet ode u blato. Svoju narav ne gubi i voli biti prljava. Uživa u tom.
Janje voli biti čisto, i bježi od blata. Ne pada joj na pamet blatiti se.
Isto kad se čovjek obrati, nanovo rodi, pokaje se i prione uz Boga.

To je temeljna razlika obraćene osobe i neobraćene.
Ili si "svinja" ili si "janje".
A ako si iskren, pitaj se koja "životnja" si ti po naravi?
remus0 is offline  
Odgovori s citatom