Pogledaj jedan post
Old 23.11.2012., 15:07   #57
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
pa zato što bi to garantiralo jedan pristojan život.
Uvoz krivotvorina?
S druge strane, kad i nisu krivotvorine kupac može sam sebi gadno zagorčati život, a u čemu mu država ne može pomoći. Nema jamstva ostvarivog u RH, uputstava na hrvatskom jeziku, pune prilagođenosti RH tržištu itd.

Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
To je itekako udaranje po krajnjem kupcu. Ne govorim da se išta treba dopustiti, osobito ne uvoz krivotvorine, ali da se da to finije rješiti, da se.
I riješeno je. Kazne za fizičke osobe su bitno manje nego za pravne.

Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
Samo bi institucije zapravo trebale početi raditi. Taj kupac možda misli da je kupio orginal, ali je prevaren, o tom se otpočetka radi.
To je problem isključivo kupca. Sam preuzima odgovornost za narudžbu, nitko ga ne može štititi.

Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
I tu je ono gdje se ne možemo naći. Dakle, radi se o tome da je netko očito prevario kupca svojim reklamiranjem, te je ovaj kao krajnji korisnik uveo 1 predmet, čime nije znao da krši ikakva prava i zakone. I iako ga to ne opravdava, mislim da ne zaslužuje da mu se još to stavlja na teret već zagovaram to da takve situacije treba riješiti pojedinim stavkama u zakonu i uvjeren sam da se može i nije puno teže od ovog što se trenutno dešava. Samo malo poraditi na zakonu.
Vidi gore o kaznama.

Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
Općenito, ako proizvođač ne istakne svoju cijenu, realno ne možeš znati koliko nešto košta kao orginal. S druge strane eto kupiš nešto jer misliš da si naletio na neku akciju, popust ili jednostavno jeftiniju stvar bez da uopće razmišljaš što piše na pakiranju od tog predmeta, obzirom da ga najčešće niti ne vidiš na internetu.
Kupuješ nešto čemu ne vidiš cijenu? S druge strane, većina proizvođača jasno deklarira tko su ovlašteni dealeri / distributeri itd.

Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
Podsjećam te Iggy da još uvijek nisi odgovorio na predhodna pitanja, a opet si mi se upleo u raspravu...
I dalje ne znam koja pitanja.

Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
znam da ne pomazem, al takvih kontrolera je bilo i u robota za 50kn.ocito da veci uvoznici dobro podmazu carinike pa uvoze sve i svasta.
Sam jeftin no-name kontroler ne znači da automatski ima i povredu žiga.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom