Pogledaj jedan post
Old 01.03.2017., 22:01   #46
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Zanima me... postoji li osoba ovdje da je sama ili zna nekog tko je sam "otkrio" Boga?

Znači, netko tko nije indoktriniran od rođenja/malena u bilo koju religiju, odgajan je u ateističnom duhu i nekako je sam u životu kroz vlastita promišljanja i shvaćanja došao do zaključka da Bog postoji te postao vjernik.


Ne mislim pritom na ljude koji su odgajani u religijskom duhu/spoznaji, ali sami po sebi nisu vjerovali dok im se nije desio rak debelog crijeva/ovisnost pa su onda ipak prihvatili Boga kao spasitelja (ti ljudi su po meni jednako indoktrinirani, jer im je netko u podsvijest ubacio Boga kao realno biće).

Znači, ono, najosnovnije, nisam nikad čuo od svojih doma za Boga, a onda sam se počeo muvati po svijetu i sam došao do zaključka da Bog postoji.

Ima netko? Znate nekog takvog?
Ima ljudi koji nisu vjerski odgajani. I nije im se desilo ništa naročito u životu nego su jednostavno tragali za njima logičnim svjetonazorom, smislom, potpunosti. Dapače nekima je sve išlo u životu, ali su svejedno osjećali da nešto nedostaje.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom