Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 19:37   #47
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš?
Uz dovoljno vremena njegovi potomci mogu postati origigi Hrvati.
Mislim da imaš u Ulcinju (jug crne gore) potomke robova s arapskih gusarskih brodova iz 10. stoljeća (valjda potonuo brod, ne znam točno priču).
Ljudi su lokalni Crnogorci, samo su "preplanuli".
Nažalost mogu, to očito ne opovrgavam, ali Hamed očito nije etnički Hrvat.

Quote:
Puno bitnija je ideologija svake osobe, po čemu se ona osjeća Hrvatom ili ne, nego njeno/njegovo porijeklo.
Ja samo hoću reći da su kultura i ideologija važni koliko koliko i porijeklo i da je porijeklo važno koliko i kultura i ideologija. Za mene Hrvat koji prijeđe na Islam više nije Hrvat isto kao što ni neki recimo Bošnjak koji prijeđe na katoličanstvo i počne se izjašnjavati Hrvatom nije Hrvat, netko tipa Hasanbegovic.

Quote:
Ma ne mora.
Što ako ti se sin/kćerka proglasi Jedijem i odbija bilo kakvu vezu s kat. crkvom?
Može ona biti i ateist i odbiti bilo kakvu vezu sa Crkvom. Kao što sam rekao kršćanstvo ili ateizam.

Quote:
Neću se složiti.
Osoba kojoj je Hrvatska na prvom mjestu je Hrvat bez obzira na vjeru.
To podrazumjeva u ovom konkretnom primjeru da bi ta osoba trebala biti sposobna i ratovati (ili se na neki drugi način boriti) kontra svoje grupe (u ovom slučaju su to Bošnjaci) ako bi to bilo u interesu Hrvatske.
Definija etniciteta osim porijekla obuhvaća i društveni i kulturni aspekt Očito neki Muhammed, Mirza, Džafer ne podilaze kulturnom i društvenom identitetu Hrvata.

Quote:
Zlatna planina kaže: Pogledaj post
Koji je onda smisao izjašnjavanja i popisa pučanstva?
Ovo je neozbiljno, zabranio bi...
Smisao popisa je popis pučanstva i izjašnjavanja pučanstva.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa to je posve apsurdno, jer sutra svi Hrvati mogu preći na islam i bit će Hrvati i dalje, neće biti Turci ili Bošnjaci.
Jesu li islamizirani Albanci postali Bošnjaci ili Turci?
A što ako ovo, što ako ono, sutra mogu ovo, sutra mogu ono. Ako svi kolektivno prijeđemo (što granići sa science fiction) onda ok. Ja samo znam da je identitet Europe i Hrvatske zasnovan na kršćanstvu. Ili kršćanstvo ili ateizam ili nešto treće koje ne obuhvaća Islam, Hinduizam ili što li već.

Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Jedini kojem je ispran mozak ovdje si ti. Ti nisi u stanju uočiti razliku između značenja riječi "kršćanin" i riječi "Hrvat". Tebi je to ista stvar.
A jedini bez mozga ovdje si ti. Kao što sam rekao da Hasanbegovic postane katolikom i da se počne izjašnjavati katolikom on za mene i dalje ne bi bio Hrvat pa izgleda da je dobro znam razliku između te dvije riječi.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom