Pogledaj jedan post
Old 20.04.2012., 18:48   #600
Quote:
stonder kaže: Pogledaj post
Radim novogradnju, planiram staviti dimljak ali se ne razumijem baš u tu problematiku, pa može mali help.

Imam prizemlje i kat - 2 stana. Kat bi iznamljivao ljeti gostima tako da u biti mi nije potrebno grijanje a u prizemlje planiram staviti peć na drva. E sad ako provedem dimljak do prizemlja (jednu cijev) da li mogu stavit priključak i na katu za možebitnu potrebu jednog dana ili ide jedna cijev jedan priključak?
Koliko otprilike košta 7m dimljaka koji bi zadovoljavao potrebe grijanja- peć na drva. Kolika mi je razlika da stavljam dimljak samo za prizemlje ili prizemlje i kat - to me muči
hm, najprije da velim da se ja ne bavim tim poslom, da sam laik na tom 'polju', ali iskustva definitivno imam svakim danom sve više
Dakle, ako su 2 peći, onda treba i 2 dimnjaka, 3 peći, 3 dimnjaka, i tako redom.
Nikada, apsolutno nikada nije preporučivo da 2 peći rade na istom dimnjaku u isto vrijeme.
Znači, mogu biti 2 peći biti spojene na 1 dimnjak, ali one, ponavaljam, ne bi smjele raditi u isto vrijeme.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom