Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 27.12.2006., 03:20   #1159
Quote:
mvanb kaže:
kao sto su kolege/ice rekli,normalnim putem je tesko ili ,uopce,neizvodivo.
ako si si bas zacrtao da oces u njemacku,sto kao informaticar nebi bilo lose,onda bih ti ovo preporucio:
pocni od sutra njemacki jezik trenirati,gledaj njemacki tv i kad osnovne stvari jezika savladas priljepi se na tvoj notebook i cetaj sa nekom njemicom,vamo-tamo,drzi-nedaj,njemici se svidja hrvatsko more,tebi njemacka i tako ces ju posjetiti u njemacku.neznam tocno jeli 3 ili 6 mjeseci dozvola boravka ali to bi ti trebalo biti dosta da njemicino srce osvojis. zeni njemicu.
to mozes i sa hrvaticom ,koja duze vremena u njemackoj zivi,organizirati ali ako se odlucis za njemicu onda cekas samo godinu dana na radnu dozvolu.
naglasavam ti da je u njemackoj,ozenjen biti,velika prednost,tako da nemoras bjezati od zenidbe.
ako to uspijes,rijesen si problema.
ali znas sta je najbolnije?
kad sve to uspijes i sve ciljeve u njemackoj ostvaris,reci ces:"sta radim ja ovjdje?sta me veze za ovu njemacku?" sveta hrvatska.falit ce ti.mozes se integrirati koliko hoces ali nije to to.

najbolji predlog ,imas domacicu ,svabice se vole hebati /nije da hrvatice nisu jos bolje/...imas novu domovinu i posao....tako treba upotrebiti obadvije glave u slucaju muskarca!
A zenske rasire noge i opet isto!
Sretno ovo je najbolje...i za sigurno ces govoriti i njemacki super.
I biti ces doma kada se ti ku**c digne!

Sve najbolje i uspjeh!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline