Pogledaj jedan post
Old 01.08.2005., 19:43   #3
Quote:
trebor kaže:
Za vađenje sva četiri umnjaka više je nego preporučljiva opća anestezija.
S jedne strane maksilofacijalac ima komoditet pa može "rezuckati" natenane dok dakako s druge strane bolesnik sve to blaženo prespava.
Štoviše mislim da se svuda danas po defoltu radi to u općoj anesteziji ukoliko baš ne postoji kontraindikacija za to.
Mislim da neću vaditi sva četiri istovremeno

Quote:
trebor kaže:
No, tijekom cijele operacije rad srca, krvni tlak i kvaliteta ventilacije pomno se kontroliraju i po potrebi se odmah reagira.
Sam zahvat se radi uz endotrahealnu intubaciju ali ne kroz usta što je najčešće nego kroz nos - nazotrahealno.
Stoga nakon zahvata možeš osjetiti bolnost u nosu ili imati laganu epistaksu. Bolnost možeš neko vrijeme osjećati i u grlu uslijed postavljenog tubusa.
Odmah nakon operacije dok još nisi "sav svoj" ali zadovoljavajuće dišeš, tubus se vadi.

Povračanje, mučnina, pospanost, ošamućenost, vrtoglavica....su otprilike stvari koje se mogu očekivati postanestezijski nakon svake operacije pa tako i ove.

Sigurno se nakon zahvata osjeća i bol ali kako sam negdje već pisao postoperativnu bol moguće je vrlo dobro kontrolirati ali nažalost ne i kod nas gdje je sve uglavnom shematizirano i gdje se počesto dobije odgovor da "nakon operacije mora boljeti".
Morat ćeš mi malo pojasniti ovo. Endotrahealnu intubacija i nazotrahealno su pojmovi koje ne razumijem. Dobivat ću neke cijevi kroz nos do grla?

Ja sam mislio da je opća anestezija samo da daju plin koji te ubaci u duboki san i traje određeno vrijeme, a ne neke cijevi .
Koji se plin uopće rabi za opću anesteziju (ovo me jako zanima jer onda mogu naći znanstvene radove na tu temu, a ne gnjaviti ljude po forumu)?
A što se tiče boli, smije se uzimati voltaren ili nešto slično nakon operacije da umanji bolove?
__________________
microstock
*_spike is offline