Tema: Barcelona
Pogledaj jedan post
Old 28.07.2004., 17:37   #7
OBAVEZNO:

Sagrada Familia,
La Pedreru

Onda ,joj ne znam kako se zove mjesto, gdje ima jako puno fontana, navecer se ide tamo i onda pustaju muziku i fontane kao da plesu, tj voda iz fontana. OBAVEZNO IDI na kraju pustaju pjesmu Barcelona od Monserat i Fredija . S U P E R Cak je to mozda i podno Monzuika???

Lijepo je na MONZUIKU ( ne znam kako se pise) to je njihovo poznato izletiste.

Obavezno: Muzej vostanih figura.
Ne znam kako se zove ulica, ali od glavnog trga ulica vodi ka obali , jako je duga, na samom kraju je taj muzej sa lijeve strane, ulicu kroz koju trebas da ides prepoznati ces po tome sto je puna onih zivih kipova.
Koji su isto tako ludilo, das im malo para i oni se samo za tebe pomaknu. Ma super...

Pomorski muzej...akvarijum... ludilooooo,

E , da kada si vec tu mozes na obali vidjeti veliki spomenik Kolumbov, jako visok na vrhu je Kolumbo, sa uperenim prstom ka Americi. Jer je iz te luke isplovio kada je otkrio Ameriku.

Takodje ima i voznja otvorenim autobusom, to se raspitas u hotelu ili turist biro-u oni ti pokazuju grad, pa lijepo sutra sve mozes sama naci.

U Barceloni postoji i "zgrada" koride, ali ne znam kada je otvorena za ulazak, iz razloga ovaj dio Spanije nije zainteresovan za koridu, koliko drugi dijelovi.

Takodje je jako zanimljiva i prica o tome zasto u Baceloni nema tramvaja. Ukratko, zato jer je tramvaj udario Dalija, od cega je i umro, pa zato nema tramvaja.

Pogledaj gaudijeve zgrade. Lako ces ih prepoznati jer im je zgrada u obliku vala, valovita kako da objasnim,poput zmije kadapuze

Ima dosta toga za predloziti,
cim se sjetim javim ti


__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom