Pogledaj jedan post
Old 25.12.2006., 15:41   #4
Quote:
heart_on_trail kaže:
A mislim da nikada nećemo znati dok ga ne vidimo kako je izgledao. Rekli su da je za ono vrijeme bila sramota da muškarac ima dugu kosu kao žena, pa onda vjerojatno je imao kraću nego se prikazuje, eventualno bujnu.
Torinsko platno nema veze sa Isusom, već postoje pretpostavke da se na platnu nalazi Leonardo Da Vinci koji je to mogao učiniti kažu nekom vrstom fotografskog postupka. Bilo je o tome na TV.
A kako je Isus izgledao i da bi se približno doznalo, trebalo bi vidjeti po kostima ljudi iz tog vremena i toga kraja, eventualno tog plemena šta ja znam.

Muškarci su imali dugu kosu i bradu(za razliku od Rima gdje se duga kosa smatrala barbarskim običajem). Ako je Isus bio Židov, to nema sumnje, onda je imao najvjerovatije semitski izgled.
Eisler piše na temelju tzv. Lentulovom pismu
Njegova narav i izgled bili su sasvim ljudski; bio je muškarac priprosta izgleda, zrele dobi, tamne kože, niska rasta visok oko tri kubita (oko 140 cm), grbav, izdužena lica, duga nosa, spojenih obrva, rijetke kose s razdeljkom u sredini i ćosave brade.

Lentulovo pismo je navodno napisao politički šef Poncija Pilata. Ono navodi taj opis uglavnom da bi ga se pobilo. U stvarnosti je Letulovo pismo patvorina koju je objavio netko 311 godine, koji nije znao da Ponicje Pilat nije imao tog političkog šefa. Eisler je vjerovao da je to opis baziran na nekim autentičnim tekstom iz prvog stoljeća.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom