Pogledaj jedan post
Old 31.05.2007., 18:43   #12
poznat mi je ovaj slucaj, jer sam i sama dozivjela prometnu u kojoj se pijani vozac frontalno sudario samnom, njemu ni dlaka nije pala s glave, dok su mene strpali u bolnicu sa ozljedama vrata i slomljenog koljena. oporavak je trajao 7 mjeseci dokle sam bila na bolovanju. po zavrsetku lijecenja sam predala zahtjev za odstetom preko odvjetnika koji je trazio proviziju 15%. predala sam zahtjev kao i nalaz vjestaka svome osiguranju (sto malo ljudi zna da mogu napraviti) i od njih sam u roku 4 mjeseca dobila odstetu u postotku ostecenja, dakle vjestak je odredio da imam 15% ostecenja i to je puta iznos za trajno tjelesno ostecenje koje je navedeno u polici osiguranja (80 tis x 15% = 12 tis). zatim tuzba osiguranju gdje je pijani vozac bio osiguran, i to je potrajalo cca 4 god. dobila sam dio novaca koji sam trazila jer osiguranje nije priznalo ostatak, pa je tuzba za taj ostatak zavrsila na visem sudu. eto, nije mi zao, novce dobijes kadtad, isplatis odvjetnika njegov postotak, jer da sam rijesavas slucaj potrajalo bi duze i vjerojatno bi i tesko dobila slucaj opet zbog zastare. dakle, u tom zahtjevu su bile liste place zbog izgubljene zarade, steta na autu (totalka) kao i racun za slepanja auta, te naknade za pretrpljene bolove i strahove, te za pomoc u kuci i njega itd, ma sve sve sto mozes iskoristiti. nadam se da je ovo pomoglo
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom