Pogledaj jedan post
Old 29.05.2009., 00:14   #15
Javljam se jer smatram da sam dužan to učiniti prema čovjeku koji me naučio ovu tehniku. TM je zaista blagotvoran za organizam u svakom pogledu. U vrijeme kad sam se odlučio otići na tečaj TM-a osjećao sam nevjerojatnu tjeskobu. Slučajno sam surfajući naletio na stranice saveza TM-a i odlučio krenuti. Kako sam u ono vrijeme puno učio, za to mi je bio potreban mir. Iako sam na početku bio skeptičan, tehnika je stvarno djelovala. Brže sam učio, lakše pamtio i općenito sam puno duže mogao ostati uz knjigu, a da se ne zamorim. Tjeskoba je nakon nekog perioda nestala.Osim toga, kad sam počeo vježbati,imao sam nekoliko kila viška i te kile su ze istopile za par mjeseci bez nekog posebnog napora. Najvažnije je tehniku prakticirati redovito- mali periodi promjene svijesti utječu na opće stanje svijesti. Da se razumijemo, ova tehnika nije čarobni štapić, ali je jako, jako dragocjena.
Jedini nedostatak u cijeloj priči je cijena tečaja. U ovo krizno vrijeme tako nešto se smatra luksuzom. Ipak, mogu reći da se uvijek isplati uložiti u sebe i svoje zdravlje, a ne treba zanemariti ni razvoj svijesti- nema ljepšeg nego kad se čovjek osjeća dobro u svojoj koži.
Fiziološke promjene koje se događaju za vrijeme prakticiranja TM-a su neosporive: čovjek se toliko opusti da je u stanju izbaciti svaku misao iz glave. Ponekad stvarno nema veće dobrobiti od toga. "Neobjašnjiva lakoća postojanja" naspram svih onih teškoća koje nam stoje na putu. Ne bih htio da sve ovo što sam napisao ispadne kao marketinški trik, jer nije.
ichi the smiler is offline  
Odgovori s citatom