Tema: Anksioznost
Pogledaj jedan post
Old 21.08.2010., 15:17   #35821
od početka godine imam simptome anksioznosti/depresije/paničnih napada/ agorafobije, no tek nakon detaljnih medicinskih pregleda utvrđeno je da je problem psihičke naravi.
(simptomi koji mi se javljaju: panika, suha usta, bol u prsima, zanošenje na lijevu stranu (vrtoglavica), irealni strah od nesvjestice i izlaska iz kuće kao i strah da sam sama, bol u leđima posebice u lopatici, učestala žeđ i mokrenje, izrazito mutan vid iako očni pregled nije ništa otkrio,strah me da ne poludim, strah od javnih izlaganja koje sam inače obožavala i u kojima sam se isticala...).

i tako sam se prije mjesec dana prvi put uputila psihijatrici i dobila xanaxe za po potrebi, no tjeskoba i irealni strah su stalno prisutni te mi je ovaj tjedan psihijatrica uvela antidepresiv elicea? u dvojbi sam da li da počnem s tim lijekom jer čitam da antidepresivi ne rješavaju uopće stanje/bolest, a da su nuspojave grozne?

pitanja:

1/ da li da uzmem antidepresiv? (hoće li pomoći, uzrokovati ovisnost ili gore stanje od ovog sada, debljanje)
2/ ima li itko iskustva s eliceom, neki novi lijek navodno?



hvala, trebam hitno pomoć i savjet! jako sam u strahu i nova praktički u svemu tome, jel izlječivo?
ELICEA is offline