Tema: Anksioznost
Pogledaj jedan post
Old 21.08.2010., 15:29   #35822
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
od početka godine imam simptome anksioznosti/depresije/paničnih napada/ agorafobije, no tek nakon detaljnih medicinskih pregleda utvrđeno je da je problem psihičke naravi.
(simptomi koji mi se javljaju: panika, suha usta, bol u prsima, zanošenje na lijevu stranu (vrtoglavica), irealni strah od nesvjestice i izlaska iz kuće kao i strah da sam sama, bol u leđima posebice u lopatici, učestala žeđ i mokrenje, izrazito mutan vid iako očni pregled nije ništa otkrio,strah me da ne poludim, strah od javnih izlaganja koje sam inače obožavala i u kojima sam se isticala...).

i tako sam se prije mjesec dana prvi put uputila psihijatrici i dobila xanaxe za po potrebi, no tjeskoba i irealni strah su stalno prisutni te mi je ovaj tjedan psihijatrica uvela antidepresiv elicea? u dvojbi sam da li da počnem s tim lijekom jer čitam da antidepresivi ne rješavaju uopće stanje/bolest, a da su nuspojave grozne?

pitanja:

1/ da li da uzmem antidepresiv? (hoće li pomoći, uzrokovati ovisnost ili gore stanje od ovog sada, debljanje)
2/ ima li itko iskustva s eliceom, neki novi lijek navodno?



hvala, trebam hitno pomoć i savjet! jako sam u strahu i nova praktički u svemu tome, jel izlječivo?
Dodaj k tome i socijalnu fobiju koju imaš(strah od javnih nastupa).
Elicea je jedan od najpropisivanijih AD u Europi. Kod nas su još u upotrebi Aserntra i Mirzanten. Slične skupine lijekova.
AD ne izaziva ovisnost za razliku od xanaxa. Neznam dali se od njega deblja. Nitko se ovdje na to još nije tužio. Znajm da zoloft dovodi do povećanja tjelesne težine. U svakom slučaju ,moj savjet je da počneš uzimati AD.
Robert Warren is offline